Jakubův lesní běh Důlňákem – 8,4km

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Úterý 27.4.2010

Profil tratě: 800m do kopce převýšení od 10-20m. 1,5 km z kopce o 10-20m vše po asfaltu a poté necelé 2km lesní pevná cesta mírně se vlnící nahoru a dolů a to celé dvakrát.

Závod se konal odpoledne v 17:00 hod. Několika hodinové sezení v práci není nic ideálního pro závod a tak jsem se šel ráno před prací proběhnout a protáhnout. Potom nejsem odpoledne tak ztuhlý.

Natěšen na závod jsem po práci píchnul o třetí hodině a vyrazil. Těsně kolem Vratimova jsem trochu bloudil, ale měl jsem dost rezervy a tak jsem byl v pohodě. Poté, co jsem se zeptal na trasu a zorientoval v mapě jsem pokračoval k místu závodu. Tak 2km před cílem jsem poznal, že po této boční silnici jsem běžel na podzim, což mě potěšilo a mohl se pokochat, kde jsem to vlastně běžel:-).

Dorazil jsem na místo určení a patřil jsem mezi první. K závodu jsem se přihlásil v provizorní prezentaci v lese a šel si udělat všechny nezbytné činnosti před startem.

Po rozpravě pořadatel povelem „START“ vypustil závodní pole a stejným povelem přepnul můj organismus do závodního režimu. Hned od startu jsem za to vzal, aby výkon za něco stál. Už po 800m jsem měl náskok kolem 10-15m. Přece se nenechám doběhnout z kopce a tak jsem držel maximální tempo z kopce dolů. Opět jsem se nemohl položit do tempa a běh mi připadal dost tuhý, ale běžel jsem asi dost rychle (dvou měsíční výpadek mi chybí k pocitu vyběhání. Při vbíhání do lesa mi připadalo, že náskok před skupinou se nezmenšil ani nezvětšil a zároveň jsem si připadal jak hnaný zajíc před smečkou vlků a to mě burcovalo držet tempo a nenechat se doběhnout. První kolo 4,2km 13:30 min.

Mezičas jsem zaregistroval a věděl, že to může být i na traťový rekord, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornosti. Znovu jsem drtil kopec bez polevení v tempu. Až na kopci jsem se ohlédl a zjistil, že mám 100 metrový náskok. Z kopce jsem si trochu ulevil a pak jsem se obul do posledních 2km a hlídal si vítězství.

Cílem jsem proběhl v čase 27:24 min. což bylo o 15s za traťovým rekordem, ale i tak jsem byl spokojený s průměrným tempem závodu 3:15min/km, který jsem si odběhl sám bez vodičů:-). Vůbec netuším, z čeho tak rychle běhám. Že by tomu pomohlo plavání a některými běžci tak zavrhované kolo? 🙂

A ještě jeden postřeh. V cílí, když já byl prošitý jako deka, tak jsem zaslechl hlas druhého běžce těsně po jeho proběhnutí, teprve 18-ti letého mladíka:“Jako trénink dobrý“.:-) Škoda, že to neběžel jako závod, třeba mohl padnout i traťák. 🙂

Výsledky
video

Miloš Macíček

Označeno v Nezařazené, Reportáže
1 komentáře “Jakubův lesní běh Důlňákem – 8,4km
  1. To je tempo pod 32:30 na 10km. V Albrechticích možná i pod 32min.

Facebook
AK EZ Kopřivnice