Jakub Ambros

1) Od kdy pravidelně běháš a proč jsi začal běhat?

Pravidelně běhám od dubna 2001. První závod byl 12. 5. 2001 běh na Velký Javorník a o den později běh na Radhošť. Celkem jsem se k dnešnímu dni zúčastnil 551 běžeckých závodů/soutěží. Pro běh jsem se rozhodl v době, kdy jsem stabilně nedělal žádný jiný sport. V Rožnově mě oslovil kamarád Filip Vrága, zda s ním a s jeho otcem začnu chodit na tréninky. A tak to začalo.

2) Jaké vzdálenosti běháš a jaký profil tratí Ti nejvíce vyhovuje?

Nejraději běhám vzdálenosti do 10 km. Nejvíce mi vždy seděl profil, na který jsem zrovna trénoval. Ale protože jsem silový běžec, tak mám raději spíše kopcovitý terén.

3) Pokud se účastníš  závodů, co se Ti na nich líbí?

Na závodech mě baví potkávat staré známé tváře a soupeře. S některými se vídám přes 20 let. A taky mě baví soupeření a porážení ostatních, v tom lepším případě mě baví získat celkové vítězství/celkovou bednu.

4) Máš nějaký cíl v běhání?

Konkrétní cíl nemám. Když se ale rozhodnu nastoupit do závodu, chci být co nejlepší a nechci nastupovat jen tak pro proběhnutí se. Jde mi o celkové pořadí a aby mě neporáželi veteráni a ženy 🙂

5) Máš nějaký běžecký sen, který by sis chtěl splnit?

Budu rád, když se mi ještě podaří natrénovat a celkově vyhrát Lysacup. Samozřejmě každé vylepšení mých osobních rekordů na jednotlivých závodech, kterých jsem se kdy zúčastnil, považuji za běžecký sen/cíl.

6) Jaké jsou Tvé zájmy mimo běh?

Rád se věnuji synovi a trávím čas s rodinou, mám rád dobré jídlo a pití, rád se setkávám s přáteli. Baví mě nic nedělat a úplně vypnout, třeba na gauči.

7) Máš nějaký běžecký / sportovní vzor?

V poslední době se shlížím ve sportovcích, kteří dokážou sportovat na vysoké úrovni i ve vyšším věku kolem 50 let. Noriaki Kasai, Jaromír Jágr a Martin Holiš. Samozřejmě to mé kotěhůlkové běhání nemá valnou úroveň, ale pokud mi zdraví dovolí se připravit, když budu chtít, a bude to jen o hlavě, budu za to rád.

 

Označeno v Medailonky členů
Facebook
AK EZ Kopřivnice