Jakub Ambros zvítězil i ve třetím závodě letošní Lašské ligy

Běh na Červený kámen je tradiční součástí Lašské běžecké ligy, neboť se koná již od jejího začátku, tedy letos po sedmadvacáté. Ačkoliv ve stejném čase pořádal Frýdek-Místek Pětku na dráze (kde mj. náš Vašek Bitala ukázal téměř všem mladým svá záda), zúčastnilo se našeho běhu ve středu 17. června téměř 60 vrchařů.

Náš Jakub Ambros si po překonání traťového rekordu v Běhu na rozhlednu Bílá hora brousil zuby na traťák i v tomto závodě. Ten má v držení již od roku 2002 časem 7:12 min. Robert Šádek a bude ho mít i nadále. „Na start jsem nastupoval v únavě a to poznamenalo můj výkon. Chtěl jsem běžet na rekord, ale už na Janíkově louce jsem byl cca 20 sekund za plánovaným časem,“ vysvětlil Kuba. Závod nakonec v čase 7:32 min. vyhrál, ale měl co dělat, protože ještě v sedle měl v zádech Tomáše Bátrlu z Kunína, kterého setřásl až v závěrečném stoupání a předčil jej o 14 s. Třetí doběhl do cíle stejně jako na rozhlednu Jan Valošek z Veřovic v čase 8:06 min. (jen malá poznámka, oba jsou fotbalisté).

„Počasí se vydařilo a také rekordní počet startujících vždy potěší, protože s tím roste i konkurence na startu. Zvítězil jsem tady poprvé před deseti lety a celkově již po sedmé,“ připomněl trochu historie Kuba Ambros.

V ženách nenašla přemožitelku Veronika Srníčková z Veřovic, jež sice byla daleko od traťového rekordu Ireny Šádkové (8:13 min.) z roku 2002, i přesto její čas 9:19 min. je velmi kvalitní. Celkové druhé místo obsadila v čase 10:08 min. naše Darina Krausová, vítězka kategorie žen nad 35 let, a třetí místo ukořistila Zuzana Hyvnarová z Pohoda Teamu Kopřivnice.

„Závod mi vyšel, oproti loňsku jsem se zlepšila o osm sekund a porazila svou soupeřku v kategorii žen nad 35 let Helenu Kovařčíkovou. Běželo se mi dobře, bežecké tréninky jsem před závody proložila i cyklistikou, což může být při běhu do vrchu prospěšné. Od startu až do cíle jsem si držela své tempo. Pro každého běžce je to těžký závod a v souhrnu se mi letošní Běh na Červený kámen vydařil,“ zhodnotila svůj výkon Darina Krausová.

Z našich zástupců se na stupně vítězů prosadili ještě David Hanke, vítěz kategorie mužů 40-49 let, který ve finiši o dvě sekundy předčil Dušana Olajoše z Rybí, v téže kategorii byl třetí Jiří Linhart, třetí skončili rovněž Jiří Zátopek mezi muži nad 60 let a Veronika Hajdušková v ženách 19-34 let, a jako jediný junior startoval Adam Hrček.