Hukvaldskou oboru dobyli Poláci

Jirka Bednařík, hlavní organizátor závodu Běhu oborou, zamával kouzelnou hůlkou a zahnal mraky z předcházejících dnů. Blankytně modrá obloha, bez jediného mráčku vítala příchozí běžce sobotního závodu.

Pětašedesátičlenné startovní pole běžců se v deset hodin vydalo na náročnou trať směrem k Hukvaldské oboře. Zpestřením závodu byla účast Poláků, kteří se rozhodli vyjet na zahraniční výlet. Nebyli to turisté, ale běžci na solidní úrovni. V sobotu se na čele závodního pole hned od počátku zabydleli Poláci Damian Zawierucha a Ratař Zieliňski, kterým stačil sekundovat Daniel Hájek.

Damian Zawierucha ( KB Mosir Jastrzebie Zdroj ) se v kopcích odpoutal od svých souputníků a běžel si svůj závod. Doběhl do cíle s téměř dvouminutovým náskokem za 33:52 min. O druhé místo se sváděl souboj, ale v závěru měl více sil Daniel Hájek ( Atletika Polička ),který doběhl v čase 35:50 min. Třetí byl Ratař Zieliňski
(KB Mosir Jastrzebie Zdroj ) za 35: 59 min.

Náš muflon Radek Macíček ( LBK Kopřivnice ) zná v oboře každý kopeček i zatáčku. I když běhá méně a udržuje si kondičku, doběhl šestý v čase 37:17 min.

Jirka Zátopek ( MK Kopřivnice ) zvítězil v kategorii C v čase 39 : 31 min. Lojza Kolařík ( MK Kopřivnice ) neprodává svoji kůži tak levně na trhu. Popral se o pořadí a dokázal urvat třetí pozici v čase 42:33 min.

Kategorii D tradičně svádějí lité souboje Pepík Kvita s Jirkou Strakošem. Tentokrát zvítězil Jiří ( Tatra Kopřivnice ) 41:42 min. Pepík Kvita ( MK Kopřivnice ) byl druhý za 42:58 min.

Kategorii žen ovládla Lenka Poklopová ( Fortex Ski Moravský Beroun ) za 43:15 hod. Druhá byla s výraznou ztrátou Miluše Bielešová ( 1. BK Jablunkov ), která zvítězila v kategorii F 47: 36 min. Na třetí pozici doběhla Kristina Čablová ( MK Kopřivnice ) za 48:32 min.

Časomíra propojena s počítačem prošla v sobotu testem. Nejhorší bylo prožvýkat manuál. ,, Pár strohých vět“ v angličtině měl být návodem k přídavnému zařízení. Nestačil jsem zírat jak Robert Šádek kočíroval celý systém a do deseti minut po doběhnutí posledního závodníka měl zpracovány veškeré výsledky včetně všech kategorií.

Bohužel tratí závodu se proháněla řada aut. Pro některé byly zpomalovací retardéry spíš pro zpestření v ,, letu plavmo.“ Jardu Volného nečekaně zaskočilo troubení ,,šíleného řidiče.“ Jarda na poslední chvíli stačil uskočit a odnesl si to několika šrámy. Jinak skončilo vše OK.

Jirka Bednařík nenechává nic náhodě, jeho desetičlenný rodinný tým šlapal jako hodinky a když se k tomu přidali kvalitní rozhodčí a pořadatelé, všechno se odehrálo bez větších komplikací. Proto Ti patří veřejné poděkování za tento závod v kouzelném prostředí podhůří Beskyd!

Fotogalerie z Běhu oborou a Běhu dětí je umístěna na rajčeti.

Výsledkový servis je na stránkách Maraton klubu Kopřivnice.
výsledky – pdf

V pozávodní euforii si zapomněl některý z běžců v šatně tričko. Stačí zavolat na mobil 776 757 444 a problém se vyřeší…