Hranickou dvacítku ovládl Petr Vymazal

Vzhledem  k rekonstrukci Sadu Čs. Legií přesunuli organizátoři  Běh dětí a mládeže, start i doběh hlavního závodu  41. ročník Hranické dvacítky, na atletický stadion.

Nejmladší běžecký potěr si musel  v sobotu přivstat, protože první závody startovaly již od 8,30 hod.  Postupně se na tratích vystřídali  žáci a dorostenci. Mnozí účastníci si poprvé otestovali tartanovou dráhu.
V kategorii nejmladších dívek ( ročník 2005 a mladší)  v běhu na 110 metrů zvítězila naše Nikola Chovanečková  v čase 19 sec. před svou oddílovou kolegyní  Natálií Maternovou, která doběhla  do cíle ve stejném čase. Za nimi byla na čtvrté pozici další naše běžkyně Nikol Nováková. Ve stejné kategorii hochů byl náš Vojtěch Lasovský čtvrtý za 22 sec. a pátý Filip Raška.
Na tratích se sváděly urputné souboje. Občas po startu docházelo k pádům. Nebyl čas na slzičky. Až po doběhu se některé z dětí rozplakalo a ventilovalo tak nahromaděný přetlak emocí.

Organizátoři obohatili  závody o běh  na 4 km. Zde  si výborně počínal Jakub Ambros z MK Kopřivnice, který zvítězil v čase  12:49 min.

V jedenáct hodin se vydalo na dvacetikilometrovou  trať hlavního závodu  91 závodníků.Trať vedla Valšovickým polesím a tvořil ji  asfalt, šotolina, lesní chodníčky. Běžecké pole se postupně roztrhalo. Jen občas se vytvořila na trati dvoučlenná skupinka.

V hlavní kategorii zvítězil  Petr Vymazal ( SK Salix Grymov)  1:11:46 hod. I když zůstal daleko  za traťovým rekordem  Karla Davida ( 1:03 hod.), přesto doběhl s náskokem na  druhého  závodníka Tomasze Chawawka  ( Ultra Team  Polsko ) 1:12:39 hod. Třetí byl Ondřej Horák ( Fortex Moravský Beroun )  1:13:40 hod.

V kategorii žen  zvítězila s téměř  pětiminutovým  náskokem  Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team ) 1:26:10 hod. před Marií Delingerovou  ( Fortex Moravský Beroun ) 1:31: 09 hod. S dvouminutovým odstupem za ní doběhla  Jarmila Palíšková ( AS Salix Grymov ).

Celou akci elegantně moderoval Ondra Němec.Vzhledem k tomu,  že znal většinu běžců opepřil své vyprávění  o řadu pitoreskních příběhů.

Z Hranic jsem odjížděl s dobrým pocitem.Přestože se o víkendu konala řada konkurenčních běhů ( Vinařský půlmaraton,  Běh  Hrádkem  atd.) poměrně vysoká účast běžců svědčí o jejich trvalém zájmu o tento atraktivní závod.