Havířovská desítka

V neděli 15.10. 2023 se konal další ročník Havířovské desítky. Dvouokruhová rovinatá trať centrem města po širokých silnicích s dlouhými nekonečnými rovinkami přímo vybízí k osobákům na 10 km. Bohužel trať neměla rovných 10 km, vzdálenost se pohybovala kolem 9,8 km. 
Tento závod měl vcelku kvalitní obsazení. Můžu zmínit, že se ho zúčastnili  např. český reprezentant Jiří Homoláč, dále vítěz Běhu rodným krajem Emila Zátopka z roku 2021 – Adam Szymanik.
Závod v mužích ale nakonec vyhrál ukrajinský běžec Bogdan Semenovych, který se jediný dostal s časem pod 30 minut – 29:41. V ženách zvítězila Natalia Semenovych v čase 34:06.
 
Z našeho klubu se zúčastnili – David Mikala, Jirka Kozubík, Ivan Karas, Adam Lošák, za ženy Martina Mazáčová a Katka Piechowicz.
David Mikala doběhl ve výborném čase 35:30, v kategorii obsadil 3. místo, celkově krásné 15.místo. 
Ivan Karas dosáhl také výborného času 36:44, v kategorii obsadil 16. místo
Jirka Kozubík dosáhl cíle ve skvělém čase 36:54, v kategorii 17.místo.
Nejmladší z členů Adam Lošák zaběhl pro něho super čas 41:24, v kategorii obsadil 29.místo.
 


Marťa Mazáčová stihla protnout cílovou pásku, po parádním výkonu, pod magickou hranici 40 minut, čas 39:57. Ve své kategorii obsadila 2. místo, v celkovém pořadí žen obsadila velmi ceněné 5. místo.
Katka Piechowicz dosáhla času 44:23, v kategorii skončila na velmi pěkném 7. místě.

 


Barvy našeho klubu byly na tomto závodě hodně vidět. Myslím, že všichni byli spokojeni se svými výkony. 
Všem patří gratulace k předvedeným výkonům a časům.

DejvH

Fotogalerie

Výsledky
 

Označeno v Atletika dospělí
Jeden komentář “Havířovská desítka
  1. Kuba napsal:

    Krásné výkony a gratuluji všem. Pro GPSkáře – trasa v Havířově je certifikovaná pomocí oficiálního měřiče. GPS nebere ostré zatáčky a signál se může např. ztrácet za budovami atd. Tj. dobrou zprávou je, že trať má přesně 10 km a osobáky si určitě můžete zaevidovat 🙂

  2. Jiří Kozubík napsal:

    Letošní výsledky, vzhledem k pochybnostem, pravděpodobně nebudou zahrnuty do oficiálních tabulek a organizátorovi to bude následně oznámeno… mi napsali z ČAS.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice