Hana Soukalová mistryní Moravy a Slezska, Hynek Bartoň stříbrný

Kopřivnická atletka Hana Soukalová se v neděli 1. 10. 2017 stala Mistryní Moravy a Slezska mladších žákyň v běhu na 60 m překážek. V závodě si dokázala poradit se silnou konkurencí poměrně bezpečně a zvítězila v novém osobním rekordu 9,89 s. V závodě startovalo 39 dívek z celé Moravy a Slezska.

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva se konalo v Hranicích na Moravě a u jedné medaile pro kopřivnický klub nezůstalo. Druhou, stříbrnou, vybojoval Hynek Bartoň v hodu kriketovým míčkem, když si výrazně vylepšil osobní rekord na 70,32 m.

Velice blízko měla k medaili ještě Lucie Bačová v hodu kriketovým míčkem, které v soutěži dlouho patřilo druhé místo, nakonec skončila čtvrtá, každopádně si domů odvezla krásný osobní rekord s hodnotou 52,26 m. Šesté místo ve stejném závodě, kde startovalo 33 dívek vybojovala Adriana Holinková rovněž krásným osobním rekordem 49,92 m.

Umístění v první desítce vyválčila ještě Pavla Sopuchová ve vrhu koulí, kde skončila výkonem dlouhým přesně 10 m sedmá, Hana Soukalová byla devátá (9,00 m). Sedmé místo vybojovala ve skoku vysokém Adéla Tkáčová, a to velice pěkným výkonem 143 cm, devátá skončila ve stejném závodě Ema Feilhauerová výkonem 135 cm (22 startujících). Osmé místo  a osobní rekord 10,32 s z běhu na 60 m překážek mladších žáků si domů odvezl Hynek Bartoň, a ještě desátou příčku v běhu na 60 m vybojovala Hana Soukalová (8,73 s.). V závodě na 60 m startovalo 58 děvčat.

Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců je pro mladší žactvo nejvyšší pořádanou soutěží. Velká gratulace všem k výsledkům!!!

Výsledky Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva 2017 

 

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice