Druhý závod Lysacupu ozdobil traťový rekord

Na Vislájích  je vzhledem k výborným lyžařským  a turistickým podmínkám,  řada rekreačních středisek a samot. Nachází se zde několik sjezdovek a běžkařských tratí.
Turisté si vybírají  chodníčky vedoucí  na   Lysou horu, Travný, Bílý kříž , Morávku, Staré Hamry, Javorový, Bumbálku.
V sobotu  se poprvé v nové sezoně Lysacupu  vydalo z Vyšní  Mohelnice u hotelu Visaláje  204 běžců   na vzteč s cílem dobít co v nejlepším čase dominantu Beskyd Lysou horu 1323 m.
Nahrávalo jim počasí. Bezoblačná obloha, sluníčko. Sníh zatím nepocukroval krajinu, čili  vše napovídalo na pohodový průběh závodu, s délkou trasy 8,4 km.

( foto z dramatických soubojů na trati )

Potvrdilo se to. Vítěz  závodu Radim Kasalík  ( (mo) mentálně z Opavské dupy ) doběhl  v čase  42:08 min. v novém traťovém rekordu ( doposud Luboš Kováčik  43:10 min.). V těsném souboji porazil o pouhé tři  vteřiny svého velikého rivala  Vladana Šindelka      ( Olympáci ).

V kategotii žen tentokrát zvítězila  Petra Pastorová ( SK Valašské království ). Petru  navíc potěšil fakt,  že porazila  loňskou vítězku Lysacupu  Tamaru Stonovou  ( Fialové  kobry ).
Náš Tomáš Polášek  zopakoval výsledek z prologu. Doběhl  na začátku druhé padesátky závodního pole.  V cíli mi řekl:
,, Úvodní pasáž závodu kterou tvořil zvlněný terén se strmými seběhy, mě trochu rozhodil a nesedl mi. Při následném  výběhu jsem se dostal do tempa. Držel jsem si svou pozici, ale bohužel jsem neměl síly na vystupňování tempa. Snad příště, bude tu  ŠANCE.“
Šance je údolní nádrž  na Ostravici.  Poběží se tentokrát v neděli  a běžce čeká jeden z nejobtížnějších stoupáků při dobývání Lysé hory.

( Fotogalerie druhého závodu Lysacupu 2011,  druhé části závodního pole a panoramata Beskyd, je na našem rajčeti vpravo ).