Dotazy k Běhu rodným krajem Emila Zátopka

 O tom, že se blíží  9. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka svědčí fakt, že můj e-mail se  zaplňuje denně přívalem dotazů. Mobil mám  v dosahu  a každou chvíli slyším  jeho melodické  tóny.
Jsem z Pardubic a zajímá mě jak to máte vyřešeno s dopravou závodníků po doběhu do cíle… Tu  Bardejov, dokedy sa možem prihlásiť….. Jó napot, itt Debreczen, Magyarország….Tento náročný závod sa stal fenoménem. Běžci ví o tom, že je  těžký,  přesto je láká pocit  proběhnout cílem  a dokázat , že našli v sobě sílu zdolat trať. Otevírám poštu a ťukám do kláves počítače odpovědi na dotazy. 
Proč  vede trasa závodu přes Veřovice?
Trasa  po silnici Kopřivnice- Vlčovice- Frenštát – Rožnov  je  přetížena dopravou. Bylo by mnohem obtížnější zajistit bezpečnost běžců. Současná trasa  i když je těžká , ale je zajímavější a průchodnější.
Nemohl by se střídat ob jeden rok start závodu, jednou v Kopřivnici, podruhé v Rožnově?
Tento  běh  symbolicky propojuje dvě města – rodiště olympijského vítěze Emila Zátopka Kopřivnice, s místem jeho posledního odpočinku Rožnov pod Radhoštěm a pořádá se u příležitosti jeho nedožitých narozenin. Je to i přání paní Dany Zátopkové, aby se vybíhalo z Kopřivnice a  tato tradice zůstala zachována.


Jak často tu byla paní Dana jako host na tomto závodě ?
Paní Dana k nám jezdí každoročně s členy Českého klubu olympioniků. Pouze  jednou nemohla přijet. V roce 2006  si zlomila holenní kost, což jí znemožnilo přijet k nám.
Vloni byli na Vašem závodě Keňané. Koho pasujete letos za favorita závodu?
Všude  se  šetří a tak si nemůžeme dovolit zvát  běžce s vyššími finančními nároky. Když jsem před dvěma měsíci zaslal pozvánku do Maďarska,  nečekal jsem , že dostaneme tak rychlou odpověď. Po vyjednávání  nám přislíbili účast. Přijede kvarteto běžců  z  Benedek teamu.  Erkolo Ashenafi naturalizovaný Etiopan   vyjíždí se svými souputníky  o víkendech na závody po Evropě a sklízí úspěchy             ( maraton  2:14:59 ). Tamás Tóth  byl vloni na našem závodě třetí. Gergely Rezessy je mistr Maďarska v maratónu ( 2:15:23 hod.) . Ve výpravě bude i žena Judita Holding Nagyová, držitelka maďarského rekordu  v maratónu ( 2:28:50 hod.) 
Vím, že Vaše město udržuje kontakt z partnerskými městy. Odkud  přijedou letos  k Vám běžci?
Z partnerského města Myszkow přislíbili účast  dva běžci, z německého  Zwoenitzu čtyři a francouzského Trappesu  šest běžců.
Mezi přihlášenými jsou i dva  Angličané. Jak  jsem předznamenal v úvodu,  hodně běžců láká přijet k nám poprat se s tratí a navíc objevovat historii a  krásy zdejšího regionu.
Co dodat na závěr. V den konání Běhu rodným krajem Emila Zátopka se uskuteční doprovodný program. Navíc v Kopřivnici  v parku Edvarda Beneše odstartuje v 9,00 hod. Lidový běh. Každý účastník závodu obdrží odměnu. Speciální cena je připravena pro nejpočetnější školní tým.
Od 9,25 hod. budou odstartován 2. ročník  Běhu dětí Kopřivnicí. Poběží se v sedmi kategoriích. 160 dětí v cíli obdrží tričko  a ti nejlepší  medaile a věcné ceny.
Věřím, že řada z Vás se po přečtení tohoto příspěvku rozhodla přijet. Uvidíme se v Kopřivnici. V případě dotazu  mi pište na e-mail: jiri.harasta@ktknet.cz 
Erkolo Ashenafi  na čele loňského závodu
Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “Dotazy k Běhu rodným krajem Emila Zátopka
  1. Anonymous napsal:

    Žorži, už se všichni těšíme na závod, který je tím nejlepším v kraji. Pepík

  2. Jiří Harašta napsal:

    Do organizování tohoto závodu jsou zapojena dvě města, desítky pořadatelů. Skloubit jejich práci si vyžaduje veliké úsilí. Největším oceněním pro nás je poděkování ze strany běžců. Ani letos nechceme nic podcenit v přípravě závodu. Přijeďte, těšíme se na Vaši účast! Žorž

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice