Derniéru běžecké sezony ozdobila rekordní účast

„ Běh kolem koupaliště“   pátek  17. listopadu 2017

Výsledky-,, Běh kolem koupaliště “ 17.11.2017

Stalo se již tradicí, že závěr sezony končí ,, Běh kolem koupaliště.“ Prezentace se konala tradičně v prostoru před místním krytým bazénem. Brzy před startem početný tým rozhodčích si pod taktovkou Dany Holubové rozdělil úkoly. Její tým cítil zodpovědnost i vzhledem k tomu, že se běžely čtyři okruhy a tudíž mohlo snadno dojít k chybě, při závěrečném doběhu. Michal Keller,   umístil fáborky na klíčová místa a před startem se postavil jako pořadatel na kritické místo tratě.

V jedenáct hodin odstartoval závod s rekordní 43 člennou  častí.  Byl mezi nimi Portugalec Luis Cabrita, který zpestřil závodní pole. Hned od úvodu plnil roli favorita novic našeho běžeckého  klubu Ondra Dobiáš.  Za ním se roztrousily jako hrozny jednotlivci, kteří sváděli v okrajové části lesíku souboj se zákeřným podkladem. Směs bláta, listí , která přikrývala kořeny stromů, vytvořila zákeřnou nástrahu. Stačilo trochu podcenit terén a záhy následoval pád.  Naštěstí občasná uklouznutí se obešla bez úrazů. Ondra Dobiáš zvítězil v čase 18:13Daniel Raška z TJ Slezan Frýdek – Místek doběhl druhý  (19:24). Pomyslný bronz získal náš Jirka Kramoliš (19:43).

V kategorii žen dominovala  naše Darinka Krausová (22:51) a v historických tabulkách  tohoto závodu si připsala již čtvrté  vítězství! Za pozornost stojí  i umístění  žen na dalších pozicích, s klubovou příslušností ,,Pomalé šípy.“ Druhá byla  Věra Richterová (24:35) a třetí  Kateřina Polášková (25:14). Po doběhu měly radost nejen běžkyně, ale i jejich trenér Saša Neuwirth. I v dalších  kategoriích  stáli naši běžci na stupních vítězů. Ve veteránech 40+ zvítězil Tomáš Jurák (19:50), druhý doběhl  Radek Raška (20:05). Podobně o první a druhé místo se v kategorii 50+ podělili další naši běžci  Jirka Zátopek (21:35) a Jirka Bortel ( 21:40). Tradičně dominantní postavení prokázali naši veteráni v kategorii 60+ , kde  obsadili všechny  medailová umístění. Za suverénem této soutěže Sašou Neuwirthem  (20:42), doběhl druhý Pepík Kvita (23: 30), třetí byl Jirka Bednařík( 30:05) a čtvrtý Petr Navara(30:40).Všem  našim běžcům patří gratulace!

————————————————————————————————————-

L a š s k á   b ě ž e c k á   l i g a    2 0 1 7

Po dopoledním závodě  proběhlo v příjemném prostření „ Restaurace pod Šostýnem“ slavnostní  vyhodnocení  LBL 2017. V kategorii mužů  zvítězil   Ondřej Dobiáš, před Jiřím Kramolišem, oba z našeho klubu. Třetí místo  obsadil Jiří Kopřiva, ze Šenova u Nového Jičína. O celkovém pořadí v kategorii  Masters (veteráni nad  40 let) se rozhodlo  až v posledním závodě. Nakonec vítězný trojlístek tvořili běžci našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice. Zvítězil  Saša Neuwirth, před Jirkou Zátopkem a Pepíkem Kvitou. V kategorii žen zvítězila  Adéla Esentiérová z Baláž Extreme Teamu Ostrava, za ní se umístila Monika Mazáčová z Příbora před naší Darinkou Krausovou.

Zvláštní  ocenění obdržel trenér „ Pomalých šípů“ Saša Neuwirth, který vedl od března desetičlennou skupinu nadšenců  s vytyčeným cílem  zaběhnout  ,,Běh rodným krajem  Emila Zátopka.“ Původní záměr trénovat v dvoutýdenních cyklech se záhy změnil. Běžci se scházeli každý týden na hříšti ZŠ Emila Zátopka. Byli  mezi nimi  začátečníci, bez větších zkušeností. Saša jim  vštěpoval  metodiku tréninku. Pro tyto nadšence nastala doba často  úporné dřiny, která se ve finále protavila k úspěšnému absolvování závodu. Za toto úsilí převzal Saša v sobotu od vedoucí odboru školství, kultury a sportu,  MěÚ v Kopřivnici paní Michaely Raškové věcný dar.

Potom se mezi účastníky slavnostního posezení rozproudila debata o projektech do nejbližšího budoucna.  Lašská  běžecká liga bude v příštím roce slavit čtvtstoletí. Do konce letošního roku sestavíme kalendář jednotlivých závodů. Tuto soutěž chceme nadále zkvalitňovat. Věřím, že  se nám podaří  nejen zvýšit účast na našich závodech, ale i doplnit náš organizační  tým!