Darinka – univerzálný obojživelník

S výběrem sportu si Darinka neláme hlavu. Kromě běhání, bez potíží absolvuje triatlon, v zimě lyžuje. Prostě je pořád v pohybu. Jako kardioložka ví, co pomáhá srdíčku. Je to životní styl, který ji udržuje v kondici.

Darinka se ve svém rodném slovenském Martine seznámila s partou lidí, která si dala název „Turčianski raci.“ Co se pod ním skrývá? Je to parta plavců ve středním a starším věku, která v mládí aktivně provozovala tento sport na vysoké úrovni.  Nedalo jim to a v roce 2014 založili plavecký spolek. Doma i v zahraničí jsou známí pod  hlavičkou „Masters  swimming klub.“V rámci  úspěšných závodů se kvalifikovalo sedm plavců z Martina na letošní  mistrovství světa  v kategorii Masters, které se uskutečnilo od 11.8 do 18.8. v jihokorejském Gwangju.

Vzhledem k tomu, že Darinka splnila limit v řadě disciplín, bylo na ní, kterou si zvolí. Na výběr měla pět možností. Využila všechny. Motýlek na 50 m, 100 m a 200m,  50 m volný způsob a 400 m polohový závod. Její nejúspěšnější disciplínou byla polohovka, kde obsadila sedmé místo. V dalších dvou závodech se umístila v první desítce. Je to vynikající úspěch, protože v soutěžních kláních závodili  plavci ze 140 zemi světa!.

Kromě úspěchu v závodech si Darinka dovezla z pobytu v Jižní Koreji spoustu nádherných zážitků. Zaujalo mě její vyprávění z otevíracího a závěrečného ceremoniálu, výletech do blízkého okolí. Obzvlášť dojemné bylo její setkání s místními  obyvateli, kteří vynikají svoji skromností a pohostinností.

Za dva roky se bude konat MS v Japonsku. Věřím, že  Darinka se  na něj bude kvalifikovat. K tomu jí držme palce!

J. Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “Darinka – univerzálný obojživelník
  1. Katka Polášková napsal:

    Fantazie! Znova gratuluji Darince k obdivuhodnému úspěchu v plavání na MS! A přeji mnoho štěstí, zdraví, úspěchů ve všech dalších „obojživelných“ aktivitách.
    Děkujeme za pěkný článek a fota.

Facebook
AK EZ Kopřivnice