Darinka, naše univerzálka se prosadila v triatlonu

U Nového Hrozenkova se konal ve dnech 24.7. – 25.7.  již desátý ročník této oblíbené sportovní akce, která se během let stala největším veřejným triatlonovým závodem u nás. Série závodů se zde rozjela již v pátek, kdy se konal  krátký triatlon (250 m plavání, 12 km cyklistika  a 3,6 km běh).

Další den zahajoval závod štafet, který letos přilákal 34 týmů. Zajímavostí byla úvodní čestná štafeta v čele s Františkem Kubínkem, vítězem Valachy Mana 2017, jehož sportovní kariéru před časem zabrzdila vážná zranění z autonehody a nyní se z ní postupně zotavuje a vrací se ke sportu. František Kubínek se ujal plavecké části štafety, kterou na kole doplnil prezident Valachy tour Vladimír Sušil a na běhu ji zakončil další z pořadatelů Bohuslav Komín. „Na Valašsku je to vždy super, atmosféra byla opět výborná a plavalo se mi skvěle. Příští rok určitě rád přijedu zase“ – s úsměvem se svěřil Franta.

Pak na štafety navázal  intervalový závod v dlouhém triatlonu (350 m plavání, 16 km horské kolo a 4,5 km běh). Největší pozornost upoutal souboj favorita Radima Grebíka juniorského reprezentanta a vítěze z let 2018 a 2019, s Lukášem Kočařem, aktuálně nejlepším triatletem u nás. Oba vyráželi na trať až jako poslední, Grebík deset vteřin před Kočařem. Radim zvítězil v čase 1:06:31, dvě minuty před svým největším konkurentem Lukášem Kočařem. Třetí byl Radimův klubový kolega z Titan Trilife Vojtěch Bednarský.

V kategorii žen dominovala Helena Karásková  v čase 1:20:10 hod. pro kterou to byl po ročníku 2018 druhý start na Valachy Manovi a podruhé vítězný! Druhá byla Alžběta Hrušková a třetí Anna Lužná „Dnes mi to na blátě moc nejelo, ale i tak jsem spokojená“ konstatovala vítězná triatletka, která má na svém kontě řadu mistrovských titulů v terénním či zimním triatlonu.¨

Naše Darinka Krausová miluje tuto disciplínu. Dokázala to i v sobotu. Ve své kategorii obsadila druhé místo za suverénkou závodu Helenou Karáskovou.

Darinka mi po závodě  řekla:,,Plavání mi nečinilo potíže. Na kole na nás čekal obtížný blátivý terén, který nám značně ztížil jízdu. Ve finále v běžecké části, na nás čekal náročný výběh. Se svým výkonem jsem spokojena a těším se na další závody.“

Svoji všestrannost prokázal i náš druhý reprezentant Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice  Milan Sochor, který v nabité konkurenci  78 závodníků  obsadil ve své kategorii hezké 7. místo! Oběma našim závodníkům patří gratulace!

Naše privátní pozávodní  After party mělo tradičně patřičnou gradaci. Stalo se již tradicí, že před odjezdem posedíme a probereme aktuality. Pozávodní adrenalin je nutné postupně vyplavit a záhy organizmus nabít novou energií!