Darinčiny zápisky

Začíná být již tradici, že v 3. červnovou sobotu se sbíhají tisíce běžců do studentské Olomouce, aby si v rámci seriálu běžeckých  závodů RunCzech, zaběhli svůj půlmaraton. Já jsem na tuto akci vyjížděla v sobotu odpoledne s přítelkyní ze slovenského Martina. Do olomouckého Expa  jsme přijely těsně před ukončením registrace. Hustou masou lidí jsme se obtížně protlačily k vydání svého batůžku. Po krátkém relaxu  a kafíčku u přítelkyně v Šantovce,  kde jsme měly přenocovat, jsme dorazili na start. Díky času z minulého roku jsem byla umístněna do koridoru B s výborným přehledem o dění vepředu.

Darinka Krausová. Ilustrační foto. Autor : J. Harašta

Předstartovní atmosféra bylo pro mne fascinující.Zahlédla jsem plno známých tváří. Navzájem jsme se povzbuzovali. Nepostřehla jsem žádné zmatky, všude kolem panovala veliká pohoda. Počasí pro nás bylo ideální, 14 stupnů Celsia  a lehce pod mrakem. Po startu za zvuků smetanovy Vltavy jsme se rozběhli vstříc dobrému času, hlídajíc si svoje tempo. Prvních patnáct kilometrů jsem běžela podle svého rozpisu, ale v závěru  tradičně mi ztěžkly nohy  a nedokázala jsem udržet tempo. Diváci kolem tratě byli famózní. Vytrvale nás  povzbuzovali. Dojemné byly jejich ,,mexické vlny.“  Krev do žil mi vehnal  Kubův a Lucčin povzbuzující hlas  z megafonu. Volba nové tratě byla skvělá. Nejdřív městský okruh a další část byla vedena v přilehlé klidové zóně Hejčína a Lazce.Přestože jsem nedoběhla v rekordním čase ( 1.35: 27hod.), nakonec jsem byla se svým výkonem spokojena. Nadšením kypěli i moji  kamarádi. Spousta z nich si vytvořila osobáky.

Z Olomouce se nám nechtělo domů. Po životabudíci sprše jsme vyrazili vstříc nočnímu životu. Navštívili jsme několik nočních podniků. V jednom z nich jsme potkali naši úspěšnou biatlonovou reprezentantku Gabrielu Soukalovou. Slavili jsme i třetí místo Petry Kamínkové, které nás pohostila v hudebním klubu. Za svítaní jsme pak odcházeli do našich pelíšků. Na bolavé nohy z půlmaratonu jsme již dávno zapomněli. Věřím, že příští ,,Olomoucký půlmaraton“ bude ještě povedenější a proto se již na něj těším!  

Darina Krausová

Označeno v Reportáže
1 komentáře “Darinčiny zápisky
  1. Lukáš Merenda napsal:

    Souhlasím s tím, jak Kuba a Lucka bouřlivě povzbuzovali. Bylo to Boží 🙂

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice