Čavisov – Dolní Lhota

Pátý závod Moravskoslezského poháru přilákal na start rekordních 116 běžců. Závodníky oblklopila slunkem zalitá krajina, bezvětří a příjemných 15 stupňů C. V útulném prostředí fotbalového stadionu již od brzkého rána vládl čilý ruch. Po příjezdu běžci absolvovali tradiční rituál. Prezentace, převlečení, rozvička a přesun na start závodu do Čavisova, buď poklusem anebo se běžci nechali odvézt přistaveným autobusem.
V 9,30 hod. byl odstartován šestý ročník Běhu osvobození Čavisov-Dolní Lhota, který měl v dosavadní historii hlavní kategorii mužů pouze dva vítěze – Jána Križáka a Ivana Čotova. Již od počátku závodu se odtrhl od čelní skupiny Robin Vohlídal z TJ Nová Včelnice. Za ním záhy začala svádět urputný boj o další místa tříčlenná skupinka běžců.Vašek Bitala z Lašského běžeckého klubu dva kilometry před cílem stupňovaným tempem se odpoutal od svých soupeřů a náskok před nimi udržel až na stadion. Na měkkém pažitu fotbalového hříště nakonec odolal závěrečnému finiši svých soupeřů.
Vítězný Robin Vohlídal dvanáctikilometrovou trať zdolal v čase 39:08 min. Druhý Vašek Bitala doběhl za 39:50 min. a třetí Tomáš Steiner z AHA Vyškov za 39:55 min. Se čtvrtým místem se musel spokojit domácí Aleš Miko,závodící za AK Kroměříž za 40:10min.Radek Macíček z Lašského běžeckého klubu, nezklamal a potvrdil svoji standartní formu desátým místem v celkovém pořadí.Vynikající úspěch docílil Jirka Zátopek ze Štramberka, oblékající dres X- AIR Ostrava. Zvítězil v kategorii od 50 do 54 let. Podobně úspěšně si počínal i Josef Kvita z MK Kopřivnice krerý zvítězil v kategorii od 55 do 59-ti let. Jirka Bednařík z Lašského běžeckého klubu skončil ve veteránské kategorii nad 65 let na druhém místě.
Mezi ženami výbornou formu v letošní sezoně potvrdila Petra Pastorová z Baláž Extreme Teamu a zvítězila v čase 49: 15 min . Druhá v celkovém pořadí doběhla Marie Hynštová z AHA Vyškov v čase 51:19 min. před třetí Adélou Esentienovou z Baláž Extreme Teamu za 51:29 min.
Po dekoraci vítězů následovala bohatá tombola.Řada vylosovaných, dlouho pátrala v široké škále nabízených cen a ztěží se rozhodovala pro nejlepší nabídku.
Již řadu let udržují organizátoři této akce Mirek Miko a MK Seitl Ostrava vysokou úroveň, za co jim patří poděkování.

Označeno v Nezařazené, Reportáže, Reportáže - závody 2010
Jeden komentář “Čavisov – Dolní Lhota
  1. Anonymous napsal:

Trošku bych Tě Jiří poopravil, protože tam byly kategorie po 5. letech, Pepa Kvita byl 1. nad 55 let a Jirka Bednařík 2. nad 65 let Saša N.

2. Anonymous napsal:

Ještě bych poopravil, že druhá žena celkově byla Marie Hynštová a ne Adéla Esentierová. Marie zvítězila i v kategorii nad 35 let i když jí letos bude 53 let.
    Z. Smutný

3. Jiří Harašta napsal:

Celý guláš kolem výsledkové listiny se odvíjí v tom, že v mužské kategorii jsem vycházel z propozic a výsledkové listiny ( kategorie F ).
    U žen jsem popsal kategorii A ( do 35 let ). Všem dotčeným stranám se omlouvám. Pokud dám na Vaše připomínky, záhy se ozve druhá strana…