Čarodějnický kros

V neděli 28.4.2024 uspořádal Novojičínský běžecký klub závod s názvem Čarodějnický kros. Byl to v pořadí druhý závod Novojičínské běžecké ligy. Šlo čistě o běh v lehkém terénu. Trať byla profilově členitá, od delšího seběhu až po kratší, ale prudké stoupání. Jeden okruh měřil cca 1,5 km, ženy běžely 2 okruhy, muži 4 okruhy.  Počasí letos bylo příznivé se sluníčkem nad hlavami.

Jako tradičně se tohoto klání zúčastnili i zástupci z našeho klubu, někteří dokonce v kostýmech. A musíme konstatovat, že jejich vystoupení bylo úspěšné.
Celkovými vítězi se stali v mužích Kristián Škoda (CK Frenštát p.R.)  a v ženách Anna Brožová (Atletika NJ).

🥈Marika Hanke – 2.místo-čas 20:04

Snad si to všichni běžci a běžkyně užili, tento sice kratší, ale náročný závod.
A všem patří poděkování, že se závodu zúčastnili a úspěšně reprezentovali klub.

DejvH

Řekli nám k závodu:

David Sobek – Na čarodějnický kros jsem přijel lehce unaven z předešlého dne, kdy jsem běhal kopečky, tak chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal. V půlce jsem již ztrácel oční kontakt na dlouhé rovince s Vaškem. Už jsem nevěřil, že bych jej mohl předběhnout, ale snažil jsem se držet si své tempo, i když do těch výběhů to bolelo. Při výběhu do posledního kola vidím, že Vašek (který je ze stejné kategorie v podobné výkonnosti jako já) ztrácí a dochází mu, tak jsem trošku zrychlil z kopce dolů a při otočce jsem se snažil zpět do kopce nezpomalit a vyplatilo se. Pár metrů před závěrečným stoupavým esíčkem jsem předběhl 2 běžce z kategorie.
Na vyhlášení se ukázalo, že to byl souboj o 3. místo v kategorii a i s o víc jak minutu horším časem jsem skončil oproti loňsku na bedně, takže umístění výborné, čas už tolik ne 😁