Bojovné výkony našich bežců ve velké konkurenci

Hornická desítka  5.11. 2016

dsc_0602

První říjnová sobota byla běžeckým svátkem nejen v regionu, ale i v rámci ČR. Opět se potvrdilo, že Hornická desítka je lákadlem nejen pro kondiční běžce, ale i českou vytrvaleckou špičku. Běžcům přálo letos i počasí.  Překážkou byl pouze občasný vítr. Z úvodu, se na čelo závodu prodralo duo Jakub Zemaník (SSK Vítkovice) a Jirka Homoláč (Adidas  Boost Team).  Na čtvrtém kilometru, ale již Jirka začal postupně na svého rivala ztrácet. Kuba držel strojové tempo. Do cíle doběhl ve výborném čase  29:25 min. a obhájil  loňské prvenství.  Jirka si  udržel druhou pozici  (29:25).  O třetí místo sváděli souboj Robert Míč (USK Univerzita Brno) a český reprezentant na  1500 m  Jakub Holuša (AS VS Dukla Praha). Z tohoto souboje vyšel vítězně Robert Míč  (31:02), který porazil  Holušu  o 7 vteřin.

dsc_0775

V kategorii žen si veteránka Petra Kamínková (Svatý Kopeček) léta udržuje vysokou výkonnost. I když jí stíhala  mladší běžkyně Petra Vašinová ( AK Olymp Brno), Petra se nedala  a zvítězila  v čase  35:35.  Její soupeřka zaostala za ní  17 vteřin. Třetí byla  Irena Pospíšilová (AK Drnovice) za 37:14.

Naši běžci z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice se neztratili v početném poli. Kuba Ambros  byl ve své kategorii devátý ( 33:36). Jeho umístění je cenné i z toho důvodu, že ho vybojoval v konkurenci 162 závodníků. V kategorii čtyřicátníků byl  Radek Raška osmý ( 38:33).Stejné umístění dosáhl o kategorii výš David Hanke  (38:59). Našim nejúspěšnějším běžcem byl Saša Neuwirth, který nenašel konkurenci ve své veteránské kategorii 60-64 let. Zvítězil suverénním výkonem (38:35) a svého soupeře Karla Kravčíka (BK SAK Ložiska Karviná) porazil s výrazným náskokem ( 40:49). Náš Pepík Kvita byl v kategorii nad  65 let šestý (43:41). Do třetice osmé místo  patřilo  i naší jediné zástupkyni Darince Krausové (42:54). Gratulace patří  i dalším běžcům  našeho klubu i Martinovi  Hrnčířovi a Lojzovi Kolaříkovi, za jejich bojovnost!

dsc_0721

Na závěr patří  veliké poděkování  organizačnímu týmu Hornické desítky, pod vedením J. Nejezchleby. Pořádání tohoto závodu si vyžaduje enormní úsilí. Proto patří díky všem, kteří přispěli  ke zdárnému průběhu této akce!