Běžci rozehnali dešťové mraky

Z úterý na středu se ochladilo o deset stupňů a občas zapršelo. Na horách zasněžilo. I tak se může projevit dubnové počasí. Naštěstí před startem závodu se roztrhali chmurné mraky, slunce se mezi nimi prodralo na oblohu.

V pět hodin se vydalo na Běh na Červený kámen dvaadvacet běžců na náročnou 1 670 metrů dlouhou trať  s převýšením 161 metrů. Favorit  závodu  Ondra Schwarz ( PJR Frenštát) měl na trati výborného sekundanta, patnáctiletého  Vláďu Kozlovského (Vinotéka u Karla), který se ho po celou dobu držel jako klíště. Ondrovi se podařilo získat mírný náskok. Zvítězil v čase  7:58 min. Vláďa doběhl za ním ze sedmivteřinovou ztrátou.

V ženách byla naše Darinka Krausová osamělá jako růže v trní. Sobotní půlmaraton ji značně odčerpal síly, přesto se zdárně poprala s náročností terénu. Na trati si našla souputníka – Petra Jelínka, se kterým doběhla do cíle.

Po závodě vládla pohodová atmosféra. Probíralo se tradiční téma kolem běhání. Nejbližším závodem je Veřovská desítka. Potěšujícím faktem je, že se v závodním poli objevili mladíci, což je dobrým signálem do budoucna.