Běžci AK závodili na Masarykově okruhu

Běžci našeho klubu byli o víkendu vidět snad na všech důležitých závodech. V sobotu bojovali o přední příčky v Hranicích a Veřovicích, zatímco v neděli se vydali až na jižní Moravu. Zde si v nabitém víkendovém kalendáři běžeckých akcí své místo premiérově našel jeden nový závod – Masaryk Run. Závod se konal na velmi zajímavém místě, kde si jen tak někdo nezaběhá – na Masarykově okruhu u Brna, běžně dostupném pouze silničním motocyklům a rychlým závodním speciálům. Hned první ročník přilákal na start hlavního závodu na 10,442 km celkem 986 běžců. Náš klub tentokrát zastupovali Darča Krausová a Kuba Ambros. A vedli si vcelku moc hezky. Darča dokázala na těžké trati, kde ve dvou okruzích překonávala vždy kilometrový výběh s převýšením 75 m, vybojovat krásné 2. místo v kategorii ‚ZB‘ (46:40). Umístění je o to cennější, protože už v sobotu brala stejnou pozici na Veřovské desítce. Kuba se v celkovém pořadí a zároveň v kat. ‚MA‘ umístil na pěkném 7. místě (36:36). Když příště zvolí jíný ionťák než meruňkovici, třeba se mu podaří i lepší výsledek. Celkovým vítežem závodu pak byl Ukrajinec Olexander Babaryka, který trať zvládl v čase 33:07.

Autor: Masarykrun

Když mi jeden z pořadatelů, kamarád Lukáš Olejníček, na podzim nastínil myšlenku nového závodu v Brně, vůbec jsem netušil, že se z něj hned v prvním ročníku vyklube tak podařená akce. Pořadatelsky bylo vše zvládnuto na jedničku. Za zhruba 5,5 hodiny dokázali organizátoři zvládnout 1139 závodníků všech běhů, areálem prošly další stovky diváků, byl připraven zajímavý doprovodný program zahrnující hudební vystoupení, doplňkové soutěže pro návštěvníky, masážní stany, motokáry, jezdecké simulátory, bohaté občerstvení a mnoho dalšího. Nikdo nepřišel zkrátka, nikdo se nenudil. Premiéra se vydařila a už se moc těším na další ročník!