Běžci AK E. Zátopka Kopřivnice o víkendu bojovali v závodech do vrchu

Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny

Celkem pět závodníků našeho klubu se zúčastnilo sobotního závodu Ráztoka – Pustevny, který jako 46. ročník po loňské odmlce uspořádal spolek Beskydski. Start byl nově u hotelu Ráztoka s cílem u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Závod přilákal celkem 224 závodníků, což jej řadí mezi větší závody na severní Moravě. Vzdálenost 5,7 kilometru s převýšením 400 m zdolal nejrychleji Lukáš Olejníček (AK Šnek) v čase 24:41 a druhý doběhl Milan Wurst (HOREDOLE) za 25:51. My jsme si vedli velmi dobře. Na druhém místě ve své kategorii ‚Muži nad 60 let‘ se umístil Petr Jelínek časem 36:50, mě se podařilo vybojovat celkové 3. místo za 26:05. Těsně pod stupni vítězů skončil Jiří Zátopek, když v „céčku“ bral brambory za 30:57, pouhých 26 sekund od „bedny“. V hlavní kategorii solidně bojovali i ostatní, Jan Zámečník dokončil závod celkově 21. (30:38) a Radek Raška 33. (31:19).

Lysacup – Malenovice, hotel Petr Bezruč, časovka

V neděli nás čekal další vrch, a to pokračování Lysacupu. Celkem 290. startujících a odhadem 5 našich členů čekala časovka s parametry 3,7 km / 664 m a intervalovým startem u hotelu Petra Bezruče. Trasa byla sice krátká, ale o to drsnější. Hned po startu se cesta zahryzla do prudkého svahu, tzv. hangu, kde má člověk problémy jít, natož běžet. Zhruba do výšky 1000 m pak byla trať lehce mokrá a blátivá, následně se ale přidal led, s přibývajícími metry stále silnější. Tady závodníkům pomohly protiskluzné nesmeky, případně trekingové hole. Na některých ledových plotnách se takto daly na soupeře během chvilky získat i desítky sekund. Kdo vydržel až na vrchol, přivítalo ho nádherné slunečné počasí s pohádkovými výhledy. Z výsledků:

1. Ondra Horák 28:38

2. Vít Otevřel 29:42

3. Petr Hudeček 30:55

7. Jakub Ambros 31:39

52. Jiří Zátopek 36:17

57. Jan Reček 36:36

72. Ondřej Mrklovský 37:40

139. Petr Mrklovský 41:20