Běh rodným krajem Emila Zátopka15. 9.

Na start 10. ročníku Běhu rodným krajem E. Zátopka se letos postavilo rekordních 225 běžců.

Sawe; foto: RobRunSawe Elisha Kiprotich proběhl cílem v čase 1:10:27 min a překonal tak traťový rekord. Další v cíli doběhli se značnou ztrátou na vítěze, 2. v celkovém pořadí byl Ndusu David Kipkoech a 3. Biwot Wicliffe Kipkorir (všichni KEN).
Z českých běžců byl nejrychlejší Jiří Wallenfels (vítez „B“). 11. místo v celkovém pořadí patřilo vítězce žen – Petře Pastorové, 2. v ženách byla Zita Kácser (HUN) a 3. Jana Klimešová.
Z našich běžců (Atletický klub Emila Zátopka) doběhli v „D“ Josef Kvita a Jirka Bednařík na 3. a 4. místě, Jirka Zátopek byl 4. v „C“, Radek Macíček doběhl na 9. místě v „A“ a stejně se umístila i Kristina Čablová v ženách „F“.