Běh okolo Pálavy

Sváteční sluníčko a teploty blížící se dvacítce přímo vybízely, aby si člověk udělal výlet do krásného kraje, oblasti Pálavských vrchů. Zde se totiž ve čtvrtek v obci Pavlov konal druhý ročník Běhu okolo Pálavy. Zázemí závodu bylo v autokempu u Novomlýnských nádrží, naprosto ideálně zvolené co do vybavenosti pro závodníky, prostoru k parkování a následnému vyhlašování. Trasa vedla přímo kolem jihomoravského pohoří, obklopena rozlehlými vinicemi, lesy a panoramatickými výhledy. Běh nabízel nejen silný ‚kochací‘ zážitek, ale se svými parametry (9,13 km/300 m) i silnou běžeckou vzpomínku. Ihned po poledním startu jsem se ujal vedení. První 3 kilometry byly skoro pořád do kopce a nastoupal jsem bezmála 300 m. Poté trasa navázala na vrstevnici, probíhající příjemným lesním prostředím. Když ne soupeři, tak alespoň skalní masívy Pálavy mi dělaly němý doprovod. Po následujícím delším seběhu a zvlněné silnici jsem se dostal zpět do cíle v Pavlově. Osamocen, proťal jsem cíl v čase 34:06, čímž jsem stávající rekord překonal o 2:20 min. I přes nepokoření 34 minutové hranice jsem byl spolu s pořadateli spokojený. Další soupeři do cíle moc nespěchali, a tak se na druhém místě objevil Pavel Dvořák (36:23) následovaný Jiřím Moravcem (36:25). I přes to, že má běh teprve krátkou tradici, podařilo se mu na hlavní závod přilákat 268 běžců. Pokud vám to za rok vyjde, vřele doporučuju účast na této krásné akci. Kromě cest za krásným vínem a letním sluncem mám o důvod víc, proč se sem opět vydat.

Stupně vítězů Muži 'A'

 

Označeno v Atletika dospělí
Jeden komentář “Běh okolo Pálavy
  1. David H. napsal:

    Kubo, gratuluji k vítězství, je vidět že jsi pořád ve formě. Přijeď někdy s námi pozávodit, pojď se porovnat s pořádnými borci. Jak jinak žiješ?

  2. Kuba napsal:

    Dave díky! Určitě dorazím na nějaký závod. Letos mi to bohužel stále s něčím kolidovalo a v týdnu mi to nevychází. Tak aspoň rozšiřuju pole působnosti našeho klubu na jižní Moravě 🙂 Ale pravda, tož tací borci jak u vás tu nejsou! Žiju dobře, hlavně na střídačku s Luckou, během a prací 🙂

Facebook
AK EZ Kopřivnice