Běh okolo Olešné

11.3.2023 Slezan FM připravil u Olešné tradiční krosový závod. I když letos trať připomínala spíše bahenní lázeň, vzduchem poletoval sníh a byla vlezlá zima, na startu se sešlo celkem 547 běžců všech věkových kategorií. Závod byl zároveň vypsán jako Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, takže konkurence byla obrovská, sjeli se běžci ze všech koutů Moravy a Slezska.

V dětských kategoriích se nejlépe zadařilo Adamovi Koňaříkovi, který na trati 600m vybojoval stříbro a družstvu starších žákyň (trať 2km) ve složení Anna Balážová, Agáta Holubová, Lucie Křížková, Linda Chovancová, které si z Olešné dovezly bronz.

Ve sloučené kategorii MMaS dorostenek a juniorek (trať 3km) si bronz vybojovala také Anička Slívová, která byla zároveň nejrychlejší juniorkou.

Ženy absolvovaly trať dlouhou 4 km a stříbro si odvezla Martina Mazáčová v kategorii žen nad 45 let.

Muži měli trať nejdelší, celkem 6 km a také nejrozbitější. AKEZ Kopřivnice reprezentovali 3 Davidové. David Hanke 4.místo kat. 45-54 let, David Mikala 5.místo kat. 35-44 let a David Sobek 16.místo kat.35-44 let.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za skvělou reprezentaci klubu. Zvládli jste skvěle drsné podmínky 🙂

MM

Závod očima běžců:

Anička Slívová: Závod byl opravdu kros se vším všudy. Na trati bylo dost bahno, takže to nebylo jednoduché. Rozběhla jsem si to svým tempem a pozorovala vedoucí trojici holek s odstupem. Běh jsem se snažila stupňovat a i přes pád v posledním kole se mi podařilo urvat celkové třetí místo, v kategorii první. Se svým výkonem jsem byla spokojená, ale stále je co zlepšovat.

David Hanke: Organizátoři i přes nepřízeň počasí přichystali kvalitní závod. Podmínky tohoto závodu byly dost těžké, ale pro všechny stejné. Díky terénu byla půlhodina závodu zatraceně těžká a vzala spoustu sil. Ale byl to výborný zážitek, který se často neopakuje. I takové závody je třeba absolvovat.

David Mikala: Kros na Olešné v podmínkách, jaké jsem ještě nezažil, spíše se to podobalo bahenímu zápasu. Zabahněné oblečení a boty výprány přímo na místě na velmi nízkou teplotu. Opět těsně pod bednou, celkově ale spokojen.

David Sobek: Po více než měsíci tréninku po zranění jsem se těšil na otestování formy a taky na pro mě dosud nepoznaný terén – čisté bahno. Hned po startu mi došlo, že dnes to bude jen o tom přežít. O závodu z mé strany nemůže být ani řeč, protože mé obutí tento terén absolutně nezvládlo a já tak každý druhý krok proklouzl bez sebemenšího záběru. Když ve 2. kole se začalo lýtko připomínat, že to není tak dlouho od zranění, závod pro mě definitivně skončil (tempo kleslo o více jak 20s/km).
V posledním kole jsem ještě zkusil zabrat, ale hned v první zatáčce jsem skončil na zemi, takže to nešlo.
Závod se mi i přes to líbil, další zkušenost s terénem.

Martina Mazáčová: super bahenní prověřovák hned na začátek sezóny 🙂