Běh na Velký Javorník

18.5.2024 se konal již 34.ročník závodu v běhu na Velký Javorník. Závod byl pořádán Pohorskou Jednotou Radhošť, což je nejstarší turistický spolek v ČR, založen 1884 a letos tím pádem slaví 140 let od svého vzniku.

Závod do vrchu je dlouhý 10,2 km s převýšením 564 m s cílem u chaty Velký Javorník. Závod je součástí Českého poháru v běhu do vrchu, jedná se o horskou cestu s asfaltovým povrchem. Závod se konal za velmi pěkného počasí, kdy hlavním cílem a motivací běžců jistě bylo rychle se dostat do stinnějších zákoutí trati, kde běžce osvěžoval lehký větřík a les.

A jak se našim běžcům dařilo? Velmi dobře,  padaly osobní rekordy. Nejlépe z našich běžců zaběhl závod člen našeho týmu AKEZ Kopřivnice Zbyněk Škuca, který s celkovou ztrátou na vítěze 30s doběhl ve velmi dobrém čase 45:18 na druhém místě celkově a tím si vylepšil svůj čas oproti minulému ročníku téměř o 1 min. Ve své kategorii M20+ se také umístil na 2.místě. Moje maličkost Soňa Petrová  doběhla v čase 58:40:00 na pro mne krásném 2.místě v kategorii Ž 45+ se ztrátou na vítězku 2:35 s. jako 4.žena závodu. Také jsem si vylešila svůj čas a překonala se tak o 40 s.  Třetím našim klubovým úspěchem je doběh Petry Sedláčkové, která se umístila ve stejné kategorii  jako já Ž45+ 3. s časem 1:02:53 s což je také její osobní rekord o 38s lepší čas než v roce 2019. Což je pro Petru jistě milé překvapení 😊. Byl to těžký, ale krásný závod škoda jen, že letošní ročník absolvolalo pouze 32 běžců. Možná to bylo dáno i dalšími závody konanými v tento den, nevadí, Javorník je naše srdcová záležitost a pokud nám zdraví dovolí, příští rok se určitě zúčastníme zase.