Náročný „Běh na rozhlednu Bílá hora“ zaznamenal rekordní  účast

„Běh na rozhlednu Bílá hora“    středa  25. května

Ilustrační foto z loňského závodu „Běhu na rozhlednu Bíla hora“

Počasí  letošnímu závodu  přálo. Vloni se při výběhu ztráceli běžci v mléčné mlze. Stěží jsem je nacházel na trati. Letos zápasili s dusnem a venkovní teplotou, která vyšplhala na dvacet stupňů. Po doběhu v cíli někteří  padali únavou. Dvoukilometrová trasa s převýšením  197 metrů, z mnohých  závodníků vycucla poslední zbytky sil. Loňská rekordní účast 33 běžců, byla výrazně posunuta. V 17,30 hod. se na start tohoto závodu postavilo 47 běžců.

Domácí  Kuba Ambros potvrdil roli favorita a  připsal  druhé  vítězství  v historii tohoto závodu časem  9:26.  V těsném souboji dvou  běžců za ním byl druhý  Michal Poláček ( Valašské Meziříčí)  v čase   9:47 a pouhé dvě vteřiny za ním  doběhl  náš Ondřej Dobiáš.

V ženách zvítězila naše Darina Krausová v čase  11:50. Pouhé čtyři vteřiny za ní doběhla  Helena  Kovařčíková (Poličná) . Neustále  zlepšující formu pod trenérským vedením Saši Neuwirtha prokázala Věra Richterová (Pomalé šípy), kdy v závěrečném finiši  vybojovala celkově třetí místo.
Pro pořadatele  Lašské běžecké ligy je povzbudivé, že stoupá počet  zájemců o  účast v této  soutěži . Dalším závodem  LBL  bude Štramberská desítka, která se uskuteční v sobotu  20.května.. Běžci, budeme se těšit na Vaši  účast v tomto závodě, na jejím 38. ročníku!