Běh na Červený kámen

VÝSLEDKY – celkové, kategorie

FOTOGALERIE – Franta Raška, Alois Melnar, Zonerama

VIDEO – Franta Raška, video od Davida, video od Saši z cíle, reportáž KTK

Ve středu 26. 4. 2023 uspořádali Pepík Kvita, jeho žena, známí a kamarádi, další ročník krátkého, ale o to intenzivnějšího závodu Lašské běžecké ligy pod názvem Běh na Červený kámen. Jedná se o běh do vrchu – 1,6 km krátkou trať s převýšením cca 165 metrů. Start je kousek nad koupalištěm a byl naplánován na 18:00 hodin. Závodu se zúčastnilo 55 závodníků. Počasí bylo vcelku chladné, zatažené. Tento závod prověřil hlavně dýchací ústrojí všech běžců. V cíli, to vypadalo jako na plicním oddělení. Samý kašlající pacient běžec.

Kategorii mužů celkově vyhrál zatím suverénní Pavel Cimbálník z AC Sportguides Rožnov p.R. (7:35), doběhl těsně před loňským obhájcem Jiřím Kvitou z CK Frenštát pod Radhoštěm (7:44) a třetím Vítem Otevřelem z Čeladné (7:54).

Mezi ženami byla nejrychlejší Marta Juríčková z CK Frenštát pod Radhoštěm (10:22), před druhou Terezou Valentíkovou z Nového Jičína (10:26) a třetí Renátou Pokornou z klubu Triatlon Slaný (10:39).

Z běžců v AKEZ barvách byli nejrychlejší Milan Vinklárek 8:32 (celkově 6. místo) a Darina Krausová 10:41 (celkově 4. místo mezi ženami).

Velké poděkování patří všem pořadatelům a běžeckému guru Pepíkovi Kvitovi.

Další závod běžecké ligy bude Novojičínský půlmaraton 13. 5. 2023.