Běh kolem koupaliště ozdobily nové traťové rekordy

15. listopadu se uskutečnil  poslední závod  letošní Lašské běžecké ligy ,,Běh kolem koupaliště.“ V předtuše , že  se v návaznosti se státním svátkem  uskuteční  konkurenční akce, jsme zvolili  sobotní  termín závodu.

K našemu překvapení  se objevil mezi  námi Tomáš Blaha ( AK Kroměříž), běžecké eso  regionu, který si  přijel  zatrénovat. Hned od počátku se odpoutal  od zbytku  závodního pole. Jeho čas v cíli se zastavil na  17: 12 min. čímž o dvě vteřiny pokořil traťový rekord.  Druhý byl náš Pavel Michna za 18:21 min. před Tomášem  Klášterkou z Hukvald . Na celkově sedmé pozici doběhla  naše Kristina Čablová a stala se vítězkou v kategorii žen . Její  čas 20:24  byl o tři vteřiny lepší, než  něž dosavadní rekordní výkon Kateřiny Bluchové. Druhá doběhla taky naše běžkyně Darina Krausová  za  22:38 min. viz.  výsledková listina v příloze.

Vzhledem k obtížným podmínkám se sháněním  financí, tento závod přes skromnost splnil  očekávání  většiny běžců, kteří si přišli zaběhat. Na závěr patří moje poděkování Sašovi Neuwirthovi a Pavlu Veselému . Jejich zásluhou  byla  po doběhu posledního závodníka k dispocici kompetní výsledková listina.

Výsledková listina

Označeno v Reportáže
Jeden komentář “Běh kolem koupaliště ozdobily nové traťové rekordy
  1. Kuba napsal:

Jen doplním, že se Tomovi podařilo TR vyrovnat, protože od roku 2008 jej drží Aleš Miko. Můj čas 17:14 TR nebyl. Samozřejmě jde jen o 2s. Z maloměsta zdraví Kuba