Atleti AK o víkendu hostovali v národních atletických soutěžích

O uplynulém víkendu se rozeběhly atletické soutěže družstev. Ani zde nechyběla naše stopa. Za SK Hranice nastoupil v sobotu náš Václav Bitala ve II. lize, třetí nejvyšší soutěži. První kolo se konalo na stadioně v Hranicích. Na trati 5000 m nedal soupeřům šanci a do cíle doběhl v solidním čase 15:52,23. Škoda, že další závodník v pořadí byl za Vaškem až o 40 s. Za zhruba hodinu a půl pak bojoval na ze svého pohledu prakticky ‚sprinterské‘ trati na 1 500 m a nevedl si věru zle. Do cíle doběhl celkově 5. a časem 4:17,73 zaostal za vítězem o 3,5 s. V Břeclavi se ve stejný den rozeběhla soutěž I. atletické ligy, kde Kuba Ambros závodil za MS Brno. Za příznivého počasí nejprve absolvoval běh na 800 m, kde finišoval na 10. místě v čase 2:01,54. Za tři hodiny se postavil na mílařských 1 500 m a zde své počínání vylepšil na celkově 6. místo a čas 4:10,40. Na závěr byl členem ‚béčkové‘ štafety 4x400m, která byla víceméně složena z vytrvalců a ultramaratonců (Michal Horáček, Kamil Pulicar) a důstojně prolétla cílem na posledním místě za 4:01,83 s. Je super, že oba kluci mají možnost zpestřit svou závodní sezónu i běhy na dráze.