Aleš se prosadil v závěru

Veřovská desítka  11.4.2015

DSC_0232

Přestože se v kalendáři víkendových běžeckých akcí  objevil závod v Hranicích, pořadatelé  sobotního běžeckého klání pod hlavičkou  ,,Veřovská desítka“ byli  příjemně překvapeni rekordní účastí. Výrazně se na  úspěšnosti této akce podepsalo i počasí. Nepohodu  předcházejících dnů vystřídala jasná slunečná obloha. Tradičně se před hlavním závodem rozběhl  kolotoč  závodů v dětských a mládežnických kategoriích. Bylo potěšení sledovat dramatické soutěže na tratích, které se klikatily v přilehlých uličkách  obce.  Nejvíc mě zaujali souboje běhu ,,Tatínků s kočárky“ Zatímco čelní skupinka borců srdnatě bojovala o čelní pozice,  duo vysmátých otců  na konci závodního pole rozdávalo úsměvy  v poklidném tempu.  Jakoby tím dávalo najevo základní myšlenku Piera Coubertina: ,,Není důležité zvítězit, ale zůčastnit se.“

DSC_0208

V jedenáct hodin  odstartoval hlavní závod. Po prvních kilometrech se usadil na čele závodníhoi pole  Aleš Miko ( SSK Vítkovice). Jeho pronásledovatel  Roman Hurtík ( AK Kroměříž) se jej držel na dohled.  Třetí pozici si do obrátky hlídal  Martin Holiš ( (BAP Pustevny). Důkazem toho, že veteráni nepatří do ,,starého železa“  byl  Tomasz Wrobel  ( MKS Dziegielow). Diktoval tempo čtyřčlenné skupiny pronásledovatelů za vedoucím triem.

Vstup do  obce, je tradičně zlomovou pasáží. Nenápadné stoupání  na sedmém kilometru, rozhoduje závod. Zde se  na Aleše dotáhl  Roman a záhy se mu podařilo  podařilo  nastoupit do ,,rozhodujícího útoku.“  Diváci před kulturákem konstatovali , že je  Roman vítězem dramatického klání.  Jenomže  závěrečná fáze závodu, zcela otočila  derniéru toho souboje. Aleš přestože se necítil  v posledních dnech v pohodě,  posbíral zbytky sil a nasadil k rozhodujícímu  útoku.  Jeho soupeř již nebyl schopen  odolat jeho stupňovanému tempu. Aleš Miko zvítězil v čase  32:31 min. S odstupem 21 vteřin za ním doběhl  Roman Hurtík. Velikým překvapením bylo třetí místo veterána  Tomasze Wrobla,který časem 33:39 min. doběhl na třetí pozici.

DSC_0309

Roman Hurtík stíhá Aleše Mika, pod dohledem jeho tatínka Mirka.

V ženách zvítězila  Sylnia  Kuczera ( Cieszyn) za 40:56 min.  před Alicí Zachariášovou  (Orel Židenice)  41:48 min.  Nostalgicky za závodním polem se ohlížela Adéla Esentiérová, která je v příjemném očekávání přírůstku do rodiny…

V početném  téměř 120 členném závodním poli, se neztratili ani naši běžci z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice.  Ve svých veteránských  kategoriích zvítězili Saša Neuwirth a Jirka Bednařík.  Těsně pod stupni vítězů na čtvrtých pozicích doběhli Mirek Vrobel a Pepík Kvita, pátí byli Tomáš Jurák a Petr Jelínek.  Uspěli  i další, třeba Lukáš Merenda a Jan Zámečník.  Blahopřejeme Vám!

,,Veřovská desítka“ se vydařila. Výborný guláš, zásluhou kuchaře pana Šmahlíka,  perfektně připravený závod, za kterým stojí rodina Kellerova a početný pořadatelský tým. Za to Vám patří velké poděkování!

DSC_0681

Tomasz Wróbel, nejenže je premiantem ve své kategorii, ale je i výborným šoumenem

Jeden komentář “Aleš se prosadil v závěru
  1. Saša N. napsal:

Utrpěl jsem vítězství, odpověděl jsem doma na otázku, jak se vedlo. Možná 500m po startu se objevila velká bolest stehenních šlach levé nohy, musel jsem zvolnit a čekal jen na okamžik, kdy budu muset závod zabalit. Naštěstí nepřekonatelná bolest nepřišla a já to dotrpěl až do cíle. Škoda, možná to mohlo být i pod 40 min. Jinak závod moc pěkný, jen snad i za několik ostatních se kterými jsem se bavil, tombola i vyhlášení výsledků by se určitě tak o hodinu dalo urychlit, Saša N.

2. Jiří Harašta napsal:

Sašova autentická výpověď svědčí o těžce vybojovaném vítězství. Není to lehké vracet se po pauze na běžecké tratě. Navíc když postupně ochabuje tělo. Proto je obdivuhodné, jak se s těmito překážkami vyrovnává Saša. Nebojí se mluvit o těchto strastech. Bojuje, nevzdává se. V tom je výjimečný a proto vítězí. Žorž