Akční rozjezd běžců AK EZK do nového roku

Když jsem se rozhodl v první den předcházejícího roku 2018 zorganizovat novoroční kondiční běh, inspiroval mě k tomuto kroku výrok: „Jak na nový rok, tak po celý rok.“ Je to dávno prověřená skutečnost. Osobní setkání se nedá vyvážit strohou SMS zprávou anebo prostřednictvím mobilu. I když jsem našim běžcům zaslal pozvánku na poslední chvíli, sešla se nás vloni desítka nadšenců. U některých účastníků se objevily slzičky. Tím bylo rozhodnuto o pokračování této akce… 

Proto jsem tentokrát s předstihem oznámil běžcům AK EZK, Pomalým šípům a našim příznivcům, že se letos uskuteční  2. ročník novoročního  kondičního běhu. Již půl hodiny před plánovaným startem, začaly přicházet skupinky běžců ke kapličce na kopřivnických Pasekách. Po  nezbytném vzájemném uvítání a sdělení „žhavých novinek“ v 11,00 hod. byl  odstartován náš první letošní běh. Dvacetičlenná skupinka se vydala na běžeckou trasu dlouhou přes tři kilometry. To, že tentokrát nešlo o vítězství dokumentoval fakt, že se běželo ve skupinkách. Pak následoval  nezbytný akt- přípitek alko i nealko verzí šampáňa a ochutnávkou vánočních pamlsků.

Záhy se někteří z účastníků akce začali rozcházet. V tom všechny zaskočila výkřikem Marika:„ Zvu Vás všechny k sobě na posezení.“ Někteří se omluvili a zbytek účastníků nasměřoval jízdu  k bydlišti naši hostitelky. Hned u vstupu do domu se chodbou linula vůně zelňačky. To, co následovalo pak, by se mohly zaškolovat obsluhy většiny restaurací. Marika dávkovala porce zelňačky, roznášela různé druhy pití dle libovůle „účastníků seance.“ Navíc si občas odběhla uvítat další příchozí. Po chvilce „létající hostitelce“ podaly pomocnou ruku i zbývající ženy. Pak se rozproudila živá debata s humoristickým podtextem.

Rozcházeli jsme se s dobrou náladou, která nás provází vesměs při našem setkávání. I pro ten prima pocit to v naší partě AK EZK šlape. Proto jsem při loučení poznamenal: „ Díky běžci a díky Mariko.  Brzy AHOJ!

Autor reportáže a fotogalerie: Jiří Harašta

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “Akční rozjezd běžců AK EZK do nového roku
  1. Marika napsal:

    Milý předsedo Jiříku, milý trenére Sašo a milí všichni ostatní účastníci, chtěla bych Vám moc poděkovat, že jste přišli, pojedli, popili, vtipkovali. Protože bez Vás by takové akce neměly ten správný náboj a smysl. Jste všichni jedineční a dohromady tvoříme báječný tým. Děkuji taky moc za pomoc Věrce a Ilonce, protože s nimi v kuchyni to bylo dokonalé trio.
    Doufám, že se opět ve zdraví shledáme na Novoročním běhu č. 3 a Zelňačkové párty č. 2. Těším se na Vás.

Facebook
AK EZ Kopřivnice