Jakub potvrdil roli favorita

S magickým datem v pátek  třináctého dubna  se uskutečnil druhý závod Lašské běžecké ligy. Na závodníky čekal  trať dlouhá  1 670 m s převýšením  161 metrů. Lesní  cesta  byla plná nástrah. Strmější  výběhy střídal pozvolnější stoupák a pak následoval opět prudší výběh.

V kategorii mužů byl jasným favoritem Jakub Ambros  z domácího Maraton klubu Kopřivnice. Tento předpoklad potvrdil a zvítězil v čase 7:19 min. Na druhém místě doběhl s poměrně výraznou ztrátou  jeho klubový kolega   Pavel Michna za 8:11 min. Třetí byl  Marek Škapa ( MK Kopřivnice ) v čase 8:17 min.

Pouze dvě ženy se postavily na start  závodu. I zde zvítězila favoritka, Darina Krausová ( MK Kopřivnice ) v čase  10:29 min. Druhá byla Kristina Čablová ( Kopřivnice ) za 11:15 min.

Lašská běžecká liga pokračuje  v pondělí 30. dubna  Během  na Bílou horou. Snad v tomto závodě bude již vyšší účast než 20 závodníků, kteří absolvovali Běh do vrchu.