Žoržovy hrby ovládli Michal Poledník a Zuzana Hyvnarová

V neděli 24. 3. 2024 pokračovala Lašská běžecká liga druhým závodem – Žoržovými hrby. Terénní závod uvnitř areálu stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici je pro atlety lehce netradiční díky svému povrchu. Okruh měří 900 metrů, trať je vedena po travnaté ploše podél atletického oválu, okořeněna dvakrát výběhy schodů a také obrátkami o 180°. Ženy běžely 4 kola, muži 6 kol. Podmínky byly ztíženy předzávodní dešťovou přeháňkou se sněhem, což způsobilo klouzavější povrch. Závodu se zúčastnilo celkem 57 běžců a běžkyň včetně juniorů a juniorek.

Hned po hromadném startu v 10 hodin se na čele závodu odpoutala dvojice Michal Poledník (Canicross Beskydy) a Zbyněk Škuca (AKEZ Kopřivnice). Michal se v poslední třetině závodu lehce vzdálil Zbyňkovi a zvítězil v čase 21:47, Zbyněk finišoval v čase 22:05 a třetí celkově doběhl David Mikala (AKEZ Kopřivnice) v čase 22:47.

V ženách se po startu  utvořila s malými rozestupy skupinka 4 běžkyň. Stupňovaným tempem se do čela závodu  propracovala Zuzka Hyvnarová z Pohoda teamu (16:59), která postupně navyšovala svůj náskok a vybojovala celkové prvenství. Druhá doběhla Soňa Petrová (17:12) a třetí Dany Valová (17:17). Obě členky AKEZ Kopřivnice.