Závodili jsme na Běhu okolo Olešné

Za slunečného a na listopad ne příliš chladného počasí se v sobotu 6. listopadu zúčastnila trojice našich reprezentantů Běhu okolo Olešné, krosového závodu, který se pro předem přihlášené a v atletickém svazu registrované závodníky konal jako Mistrovství Moravy a Slezska. V tomto termínu každoročně atletický klub TJ Slezan Frýdek-Místek pořádal Hornickou desítku, kvůli koronavirové pandemii ale závod neuspořádal loni ani letos. Jako náhradu tak zorganizoval tento přespolák na Olešné, jenž se měl zase původně konat na jaře.

Frýdecko-místecký oddíl v čele s Josefem Nejezchlebou jako zkušeným pořadatelem připravil skvělou trať na břehu vodní nádrže Olešná. Kilometrový travnatý okruh, na němž nejprve bojovala o medaile mládež a po poledni i dospělí, byl mírně zvlněný, bez jakýchkoliv nebezpečných úseků, kde by se běžci museli obávat o své kotníky. Časy proto byly na závod v terénu poměrně rychlé. Na ženy čekala 3km trať, muži absolvovali dvojnásobnou vzdálenost. Náš Josef Kvita startoval v kategorii mužů od 65 let a suverénně si v čase 29:52 min. doběhl pro vítězství. Mezi muži 35-44 let zůstal David Mikala časem 22:33 min. těsně pod stupni vítězů, na třetího a jemu dobře známého Marka Treteru (AC Sportguides Rožnov p. R.) ztratil 14 s. V ženách do 34 let pak skončila šestá časem 12:40 min. Kristina Čablová, stejná příčka jí patří i v hodnocení MMaS.