ZÁVOD: Přes mosty – Trojanovice – 4 km

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Úterý 11. 5. 2010

Profil tratě:Krosový okruhový závod. Běží se čtyřikrát kilometrový okruh. Nahoru, dolu, doleva doprava a pořád dokola. Okruh obsahuje i krátké prudké výběhy a seběhy od 3 do 5 metrů, otočky něco jako motokrosová trať. Protože během dne sprchlo, tak nechyběl i vodní příkop.

Do závodu jsem nastupoval s většími či menšími obtížemi. Po sobotním závodě jsem měl stále dobře dorasováná stehna a ještě ráno jsem bez opory neslezl ze schodů. Odpoledne už jsem to zvládl i bez opory, ale jakýkoliv sklon terénu směrem dolů mi činil velké potíže a bolesti, ale vsadil jsem na to, že po startu tyto bolesti nebudu vnímat. A aby toho nebylo málo, tak mi tak hoďku a půl před startem začalo být těžko od žaludku. A tak, jak jsem předpokládal s obléknutím dresu jsem přestal vnímat tyto neduhy a psychicky vyhecován se postavil na start.

Po startu jsem se zavěsil za Jakuba(články viz dříve) a během prvního okruhu se na špici vytvořila tříčlenná skupinka Jakub, já a Vašek(články viz dříve).

Druhý okruh jsme absolvovali ve stejné složení.

Ve třetím okruhu Jakub zpomalil tak, že na konci třetího okruhu nás doběhl osamoceně běžící Tomáš(výkonnostně o něco horší než já), který v tento den podal fantastický výkon. Ve třetím okruhu jsem poprvé koukl na hodinky, kde na mě blikalo číslo 182 tepů za minutu. Tak to je mazec pomyslel jsem si a více jsem tomu nevěnoval pozornost.

Při náběhu do čtvrtého okruhu jsme vbíhali už ve čtyřech a začal se lámat chleba. Tak, jak jsem předpokládal, Vašek se do toho obul, já za ním. Po 100 metrech je metrový výskok a za ním po dalších deseti je prudký třímetrový výběh. Podobně jako mufloni(muflon je náš klubový znak) jsme obratně vyskočili ten krátký prudký výběh až jsem byl sám překvapen kolik dynamiky ve mně ještě zůstalo a pokračovali jsme v brutálním tažení k vítězství. Tak 300 metrů před cílem měl Vašek 10 metrový náskok přede mnou a já tak 20 metrů možná i více na Tomáše. Od cíle nás dělila motokrosová vložka, vodní příkop, hliněná kamenitá pěšinka, přeběh přes úzký železný most a 50 metrů asfaltu do cíle. Na Vaška jsem opět už neměl a tak jsem kontrolovaně doběhl druhý.

V cíli mi bylo dost mizerně a znovu se ozvaly, žaludeční problémy a znovu jsem cítil bolest stehen při každém kroku.

Další šok přišel večer při vyhodnocení záznamu. Kdy průměrný tep závodu byl 177 a v jednotlivých okruzích 165,177,181 a 184tepů/min . A to je opravdu hodně, kdy místy jsem dosahoval dokonce svých maxim 186tepů/min.

Foto

Miloš Macíček alias Muflon-eM

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “ZÁVOD: Přes mosty – Trojanovice – 4 km
  1. Anonymous napsal:

    Já osobně jsem si tepy nikdy nehlídal, jednak za nás ještě ty možnosti nebyly, na druhou stranu vím, že to člověka trošku brzdí. před 15-ti lety s tím běhal Zdeněk Velička, hodně závodů jsme odběhali spolu ale vždycky jej vyvedlo z míry, když mu to začalo pípat a tehdy jsem mu většinou utekl, protože mi nic nepípalo 🙂 Saša N.

  2. Anonymous napsal:

    Běhej hlavou. Moc to přeháníš,ať brzy neskončíš!!!!!!!!!

Facebook
AK EZ Kopřivnice