Závod Kids Athletics Poruba přinesl krásné výsledky

Závod Kids Athletic Poruba, který se konal v sobotu 10. 2. 2018, přilákal nejen žactvo a mladší žactvo, ale tentokrát i přípravku, která v této sezoně poprvé dostala možnost vyzkoušet si závodění v krásné ostravské hale. My jsme se představili v opravdu hojném počtu, celkem náš klub reprezentovalo 45 dětí! Podařilo se nám v obrovské konkurenci vybojovat osm medailí, z toho dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové, hlavně si ale většina závodníků vytvořila nové osobní rekordy a závodění si opravdu užila!!!

Zlaté medaile vybojovali Daniel Hanzelka, který si vytvořil krásný osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 447 cm a o dva centimetry zvítězil mezi mladšími žáky (r. 2005/06, 37 závodníků), a Alexandra Huňková, která v kategorii dívčí přípravky (r. 2007/08, 46 závodnic) dopravila kilový medicinbal do vzdálenosti rovných a skvělých 10 metrů. Hned dvě stříbrné medaile si domů odvezl Mikuláš Kotek. První vybojoval ve finále běhu na 60 m přípravky chlapců (56 závodníků), a to díky výbornému osobáku 9,09 s, druhou pak ve skoku dalekém (55 závodníků), kde dolétl do vzdálenosti 398 cm a vytvořil si tak další osobní rekord. Další medaili stříbrné barvy vyválčil Dalibor Drda v  běhu na 600 m přípravky chlapců, kde krásným časem 1:54,58 min. vyhrál svůj rozběh a celkově bral již zmíněné druhé místo mezi 31 závodníky. Čtvrté stříbro získala Adéla Tkáčová ve skoku dalekém mladších žákyň (65 závodnic) pěkným výkonem 464 cm a přidala k němu bronz ve skoku vysokém (25 závodnic) za výkon 143 cm. Druhý bronz získala v hodu medicinbalem přípravky dívek Natálie Kvapilová moc hezkým výkonem 9,15 m.

Kousek ke stupňům vítězů chyběl hned několika závodníkům. Čtvrté místo, a tedy bramborovou medaili, získala Nela Drozdová ve skoku dalekém žákyň (r. 2003/04), a to krásným výkonem 504 cm, kterým se poprvé dostala přes pětimetrovou hranici. Čtvrtí skončili také Daniel Hanzelka ve skoku vysokém mladších žáků výkonem 135 cm, Anežka Juráková ve skoku dalekém přípravky dívek krásným výkonem 390 cm a Adam Holenda v hodu medicinbalem přípravky chlapců výkonem 8,10 m. Do první šestky se dostala ještě celá řada našich závodníků, kompletní výsledky najdete níže. Všem dětem patří velká gratulace ke krásným výkonům a dík za reprezentaci klubu a města!!!

Výsledky Kids Athletics Poruba 2018

Video z Kids Athletics Poruba 2018, které vytvořil jeden z rodičů. Děkujeme 

 

 

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice