Záplava osobáků a sbírka medailí v krajském halovém přeboru žactva

Celkem 28 atletů kategorie mladšího a staršího žactva úspěšně reprezentovalo Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice v halovém přeboru Moravskoslezského kraje, který hostila 28. ledna 2023 ostravská hala. 💚💙

Vybojovat se nám podařilo tři zlaté, pět stříbrných a čtyři bronzové individuální medaile. K tomu jsme přidali dvě stříbra a jeden bronz ze štafet. Potěšila i řada umístění v první desítce a hlavně, spoustu a spoustu osobních rekordů. Ze všech zmíněných úspěchů máme vzhledem k podmínkám, ve kterých se v zimě připravujeme, opravdu velkou radost.

Kdo se prosadil na stupně vítězů? Dvě zlaté medaile vybojoval mezi mladšími žáky Honza Chalupa. Kraloval v běhu na 60 m překážek a v dálce. Třetí vítězství do sbírky přidala Anička Chalupová, která po velkém souboji zvítězila v běhu na 150 m starších žákyň v halovém osobáku 19,51 s. K těsnému vítězství přidala těsnou porážku v běhu na 60 m překážek, kde finišovala druhá v čase 9,03 s. Stříbro si domů odvezli také Barča Máchová, druhá v běhu na 60 m starších žákyň v osobním rekordu 8,23 s, Dalibor Drda, druhý v běhu na 60 m překážek starších žáků v osobním rekordu 9,57 s, Elena Nováková, druhá v běhu na 300 m mladších žákyň v osobním rekordu 45,14 s a Michal Mazáč, druhý v běhu na 1500 m mladších žáků v osobním rekordu 5:13,98 min. Z bronzu se radovali Michaela Richterová, třetí v běhu na 60 m překážek mladších žákyň v osobním rekordu 10,19 s, Nela Palové, třetí v běhu na 300 m mladších žákyň v osobním rekordu 47,17 s, Jan Richter, třetí ve skoku dalekém mladších žáků v osobním rekordu 431 cm a Dalibor Drda, třetí ve skoku dalekém starších žáků výkonem 500 cm.

A štafety? Mezi starším žactvem si pro stříbro doběhlo kvarteto ve složení Anna-Marie Chalupová-Sofie Šnyrychová-Aneta Babincová-Barbora Máchová, která zběhla výborný čas 1:48,36 min. V kategorii mladšího žactva, kde se utkaly smíšené štafety, jsme uspěli hned dvakrát. Druhá doběhla štafeta ve složení Jan Chalupa-Michaela Richterová-Jan Richter-Elena Nováková v čase 1.56,65 min. a třetí štafeta ve složení Nela Palová-Michal Mazáč-Matyáš Poledník-Lara Quittová v čase 2:05,04 min.

Gratulujeme všem, kteří si vytvořili osobní rekord či rekordy a samozřejmě všem medailistům. Zároveň děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!! 💚💙

Výsledky halového Přeboru MSK mladšího a staršího žactva 2023

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice