Za sněhem do Orlických hor

ČEZ Skitour  je největší seriál zimních běhů na lyžích. Třetí závod seriálu se konal v Orlických horách o víkendu 3.- 4. února 2024. Pro zajištění co nejlepších sněhových podmínek bylo zázemí přesunuto z Děštného do horského sedla Šerlich. Sobotní den přivítal  lyžaře  na trati  20km volným stylem. S Pepou Kvitou jsme se rozhodli si na závody „odskočit“ v rámci “ běžkařského soustředění ve Starém Městě  pod Paprskem, kam jsme jeli se skupinou Karla Hlavici.

To už bylo skoro rozhodnuto o zrušení Jizerské 50 a  my byli „hladoví“ po závodění v bílé stopě. Pepa, 4 týdny po úrazu levé ruky s nutnosti sádrové fixace po dobu 3 týdnů, se týden po sundání sádry rozhodl závodit! Neskutečný borec. Podmínky nebyly ideální, ale pořadatelé udělali maximum pro vydařený závod na hřebeni Orlických hor. Pepa dokončil závod za 2:05,40 na 3.místé v kategorii M70+, já jsem si dojela pro 7.místo mezi ženami a zlato v kategorii časem 1:09,50.

Na závody přijel i Ondra Moravec, který jsi doběhl pro 3.místo, vyhrál Petr Knop. Mezi ženami zvítězila Petra Hynčicová. Dalším závodem měla být ČEZ Jizerská 50, ale pro nedostatek sněhu je zrušena a pojede se (snad) až další závod skitour, kterým bude Jelyman, o víkendu 24-25.2.2024