Winterrun Praha 18.2.2023 a vyhlášení Českomoravského poháru v zimním běhu

Winterrun Praha

V sobotu 18.2.2023 se konal v Praze na Ladronce poslední 6. díl Českomoravského poháru v zimním běhu. Opět se závodilo na tratích 4 km – 1 okruh a 8 km – 2 okruhy. Počasí bylo již skoro jarní, trať rovinatá, ale náročná, jelikož foukal nepříjemný vítr.

Z našeho klubu se závodu zúčastnili David Hanke, Marťa Mazáčová a její syn Míša Mazáč.
Na trať 4 km nastoupili pouze Marťa s Míšou, závodící v kategorii rodinných týmů. Míša se po startu mamce lehce vzdálil, doběhl do cíle v čase 15:46, celkově na 11.místě. Marťa se hned od startu držela  na špici v pořadí žen. Od 1 km převzala vedení a závod doběhla jako nejrychlejší žena v čase 16:31. V rodinných týmech Martina s Míšou opět zvítězili a završili tak vítěznou šňůru.

Na trati 8 km se si zazávodili David a Marťa.
David se po startu držel na konci první desítky celkově. Na 6,5 kilometru se na něho dotáhl jeden z přímých soupeřů z kategorie – Petr Lochman, dostal se krátce před něho, ale David 600 metrů před cílem zrychlil a Petra nechal za zády až do cíle. Svou kategorii vyhrál, celkově dokončil závod na 10. místě, v čase 32:11.

Marťa byla po startu mezi ženami na 3. místě, po 2 km se dostala na celkové 2. místo a to s přehledem udržela až do cíle. V kategorii obsadila Marťa taktéž 2.místo. Časomíra ji v cíli naměřila opět výborný čas 35:32.

Všichni 3 členové klubu odvedli výborné výkony, díky velkému nasazení, jelikož povětrnostní podmínky nebyly ideální.

Celkové hodnocení seriálu běžeckého seriálu Winterrun 2023

Českomoravský pohár z zimním běhu Winterrun 2023 je již minulostí. Obsahuje 6 závodů po celé republice. Do celkového hodnocení se počítají maximálně 4 nejlepší závody. Každá kategorie má své bodování. Nejvyšší počet bodů za závod je 300 za 1.místo, 290 za 2.místo, 280 za 3.místo, za 4.místo 279 a dále po bodu.
Jak dopadli zástupci našeho klubu?

Martina a Míša Mazáčovi vyhráli suverénně pohár rodinných týmů na 4 kilometry. Absolvovali 4 díly tohoto seriálu. Míša běžel 4 km, Marťa vždy 4 a 8 km v každém díle. Marťa vyhrála suverénně svou kategorii na 8 kilometrů i v celkovém pořadí žen se ziskem 1180 bodů z 1200 možných.
David absolvoval 5 dílů seriálu a ve všech běžel 4 i 8 km (kromě Prahy, tam neběžel 4 km). Jak na 4, tak na 8 kilometrů vyhrál svoji kategorii i celkové pořadí. Na obou distancích dosáhl 1200 bodů.

Tento seriál závodů je vždy výborně zorganizován, za což patří díky všem pořadatelům. Běželo se v různém počasí (v Brně +10°C, v Budějovicích na mírném poprašku sněhu). Na těchto závodech je vysoká účast běžců různých výkonností. Je to zpestření zimní přípravy.

Naši členové (i když v dresech hostujícího týmu Nightrun teamu) reprezentovali příkladně mateřský klub a za odvedené výkony jim patří dík.