Vzhůru do Plzně!

Šest děvčat Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice bylo součástí družstva ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice, které vybojovalo stříbrný pohár v krajském finále Poháru rozhlasu, tedy v atletické soutěži základních škol (51. ročník). To hostila v pondělí 27. 5. 2019 Opava. Druhé místo kopřivnické škole mezi staršími žákyněmi zajistil zisk 6879 bodů. Zvítězila ZŠ Porubská Ostrava se ziskem 7232 b., třetí Opava brala bronz za 6590 b.

Vítězná Poruba postoupila do celostátního finále Poháru rozhlasu, které bude 11. 6. 2019 hostit Plzeň, jako jeden z šesti vítězů krajských finále s nejvyšším bodovým ziskem. Kopřivnice a Opava pak na tzv. „žolíka“, tedy jako dva týmy s nejvyšším počtem bodů ze zbývajících družstev, bez ohledu na umístění. Potvrdila se tak tradiční obrovská síla Moravskoslezského kraje.

Všechna děvčata předvedla velice dobré výkony, nepřišlo prakticky žádné zaváhání, i proto se kýžený postup škole podařil. Jako bonus padly dva klubové rekordy, o které se postarala Ema Feilhauerová, a to nejprve v dálce, kde dolétla na skvělých 548 cm, a potom i v běhu na 800 m, kde dosáhla výborného času 2:22,95 min.

Na postupu ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice do celostátního finále Poháru rozhlasu se podílely tyto závodnice AKEZ Kopřivnice: Bačová Lucie, Feilhauerová Ema, Petričová Alexandra, Rečková Alžběta, Soukalová Hana a Tkáčová Adéla. Velká gratulace děvčata a přejeme hodně úspěchů v Plzni!!!

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice