Skvělé výkony v přeboru MS kraje

Otevřený krajský přebor hostila ostravská atletická hala celý třetí lednový víkend. Nejprve v sobotu 20. ledna soutěžili dospěli, junioři a dorost, v neděli 21. ledna se pak v hale sešlo žactvo a mladší žactvo. Šlo o otevřený krajský přebor, takže se jej účastnili i závodníci z jiných krajů, respektive cizinci.

V sobotu se udělovaly diplomy pouze s ohledem na jednotlivé kategorie, nikoliv v rámci Moravskoslezského kraje, takže dostat se na „bednu“ vůbec nebylo jednoduché. Nicméně mezi juniory se vytáhl Tomáš Bortel, který zvítězil ve vrhu koulí díky novému osobnímu rekordu 16,03 m. Velmi příjemným překvapením byl výkon Tomáše Bátrly, který absolvoval svůj vůbec první závod v běhu na 1 500 m. I když nebyl po zdravotním výpadku v optimálním rozpoložení, výborným časem 4:12,57 min. zvítězil v kategorii juniorů. Solidní výkon předvedl i Lukáš Kvak v běhu na 800 m, kde časem 2:08,56 min. vybojoval mezi dorostenci čtvrté místo.

V neděli, kdy se opět do Ostravy sjeli závodníci z celé Moravy, už byly v kategorii žactva a mladšího žactva udělovány diplomy v rámci Moravskoslezského kraje, což bylo pro všechny mladé závodníky velkou motivací. Nám se podařilo v opravdu silné konkurenci vybojovat tři vítězství, dvě druhá místa a tři třetí příčky. Hned dvě vítězství si domů odvezla Adéla Tkáčová, která zvítězila ve skoku vysokém mladších žákyň vynikajícím výkonem 152 cm a poté uspěla i ve skoku dalekém, kde dosáhla na prvenství díky dalšímu krásnému osobáku 481 cm. Třetí zlato přidal Max Bartoň, který vyhrál běh na 300 m mladších žáků ve velice pěkném osobním rekordu 46,02 s. Druhou příčku vybojovala v běhu na 60 m překážek mladších žákyň Michaela Sochová, a to v novému osobáku 10,61 s. Stříbrná pak byla i Ema Feilhauerová v běhu na 800 m mladších žákyň v osobním rekordu 2:35,60 min. Dařilo se jí také v dálce, kde velice pěkným výkonem 466 cm vybojovala třetí příčku. Stejné umístění vyválčila ještě Sára Šebestíková v běhu na 60 m překážek mladších žákyň velkým osobním rekordem 10,87 s a také Martin Skoták, který obsadil třetí příčku ve vrhu koulí žáků výkonem 11,95 m.

Většina našich závodníků si v krajském přeboru vytvořila osobní rekordy, takže všem patří velká gratulace a dík za reprezentaci klubu i města!

Výsledky otevřený přebor MS kraje dospělých, juniorů a dorostu

Výsledky otevřený přebor MS kraje žactva a mladšího žactva

 

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice