Vydařené víceboje v Třinci

Mistrovstvím Moravy a Slezska ve vícebojích pro nás vyvrcholila 10. – 11. července první polovina atletické sezony. Kopřivnický klub měl v Třinci velmi hojné zastoupení. Reprezentovalo nás celkem osm atletů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Mistrem Moravy a Slezska pro rok 2021 se v devítiboji žáků stal Daniel Hanzelka, a to krásným ziskem rovných 5000 bodů. Skvěle ale ve stejné kategorii bojoval i Šimon Bartoň, který získal výborných 4706 hodů a bronzovou medaili. Sedmé místo se ziskem 3342 bodů a spoustu zkušeností si pak z Třince odvezl benjamínek této kategorie Mikuláš Kotek. Těší nás i páté místo a 4058 bodů Matěje Skřivánka, který v Kopřivnici po přestěhování už rok trénuje, zatím je ale závodníkem VSK Univerzity Brno. Jistý start na MČR ve vícebojích žactva a mladšího žactva mají díky bodovému zisku Daniel Hanzelka a Šimon Bartoň, velkou šanci na účast má i Matěj Skřivánek.

V kategorii žákyň se v kopřivnickém dresu představily celkem čtyři závodnice. Hned tři z nich posbíraly v sedmiboji přes 4000 bodů a překonaly tak hranici, která je známkou kvality. Páté místo se ziskem 4108 bodů vybojovala Alexandra Huňková, sedmé místo se ziskem 4072 bodů Michaela Bělunková a osmé místo se ziskem 4048 bodů Patricie Pešlová. I tady jsme měli benjamínka, který hlavně sbíral zkušenosti, a to Anežku Jurákovou, která získala 3208 bodů a v rámci víceboje se radovala z prvního skoku do dálky za pětimetrovou hranici (502 cm). Účast na M ČR ve vícebojích první tři jmenovaná děvčata zatím jistou nemají, takže budeme čekat, zda jim výkony k nominaci budou stačit.

Velkou radost nám udělal i náš nejmladší závodník na třineckých vícebojích Dalibor Drda. Ten v pětiboji mladších žáků posbíral 2101 bodů a vybojoval skvělou druhou příčku. Bodový zisk by mu měl s přehledem stačit na účast na M ČR ve vícebojích.

Moc všem gratulujeme k výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!!