Vydařené Májové závody

Tradičně gigantickým podnikem byl i letošní, jubilejní 45. ročník Májových závodů, který uspořádal na svém stadioně Slezan Frýdek-Místek. Zazávodit si přišlo rekordních 908 mladých závodníků, kteří dohromady absolvovali 2135 startů, a to od nejmladších čtyřletých dětí až po juniory.

Z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice si přijelo do Frýdku zazávodit 110 dětí. Zaznamenaly spoustu medailových umístění, krásných výkonů, osobních rekordů, a také několik rekordů klubových. K nejlepším výkonům patřily klubové rekordy a vítězství v kategorii starší přípravky Barči Udvarosové a Dalibora Drdy, a to v běhu na 300 m. Ty nyní mají hodnotu 47,04 s u děvčat a 45,81 s u chlapců. Skvělých výkonů dosáhly také mladší žákyně v běhu na 60 m, kde zvítězila Patricie Pešlová v krásném výkonu 8,30 s, který je novým klubovým rekordem. Skvěle běžela i celkově třetí Alexandra Huňková, která si vylepšila osobní rekord na výborných 8,48 s. Klubový rekord padl rovněž v běhu na 60 m starší přípravky. Postaral se o něj výkonem 8,85 s opět Dalibor Drda (2. místo). Další klubový rekord neodolal v kouli starších žákyň, kde se o něj postarala výkonem 10,70 m Hana Soukalová (2. místo). Velice pěkného výkonu 156 cm dosáhla také Adéla Tkáčová ve skoku vysokém starších žákyň (1. místo).

Gratulujeme všem k předvedeným výkonům, medailistům k umístěním na stupních vítězů a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!!

Výsledky Májové závody 2019

Označeno v Atletika pro děti, Děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice