Výborné výkony staršího žactva na Mistrovství Moravy a Slezska

Opravdu skvělé výkony podalo starší žactvo na Mistrovství Moravy a Slezska, které hostila v sobotu 1. 2. 2020 ostravská hala. A bylo jich hned několik. Top byl jednoznačně výkon Daniela Hanzelky ve skoku dalekém, který doletěl přesně na metu šesti metrů, vylepšil si tak osobní rekord o 31 cm a vybojoval naprosto nečekané stříbro. Jeho výkon je zároveň novým absolutním klubovým rekordem. Obrovské zlepšení předvedla i Patricie Pešlová v běhu na 60 m překážek. Osobák si značně posunula už v rozběhu, a to na 9,52 s (původně 9,72 s), což s přehledem stačilo na postup do finále. Ve finále si pak osobní rekord vylepšila na výborných 9,33 s, vybojovala bronzovou medaili a vylepšila klubový rekord starších žákyň.

Další vynikající výkon přidala Adéla Tkáčová v běhu na 150 m, kde předvedla osobní rekord 19,17 s. Vybojovala jím stříbrnou medaili a rovněž značně vylepšila absolutní klubový rekord. Předtím ještě zvládla vybojovat stříbro v běhu na 60 m časem 8,01 s. Dařilo se i Šimonu Bartoňovi ve vrhu koulí, který si posunul osobní rekord na výborných 13,19 m a vybojoval tak bronzovou medaili. Absolutní klubový rekord vylepšila i Ema Feilhauerová, a to v běhu na 300 m časem 42,40 s, který stačil na celkové páté místo.

Na závěr nám ještě udělala radost štafeta starších žákyň na 4 x 200 m, která ve složení Adéla Tkáčová, Patricie Pešlová, Michaela Bělunková a Ema Feilhauerová vybojovala stříbro ve skvělém čase 1:46,88 min. I tento výkon je novým absolutním klubovým rekordem.

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice