Výborné představení v Třinci

Druhé kolo oblastního přeboru družstev mladších žáků a mladších žákyň, které se konalo ve čtvrtek 25. 5. 2017 v Třinci, se nám vydařilo ještě více než kolo úvodní. Jednak naši atleti a atletky předvedli celou řadu pěkných výkonů, a jednak děvčata i chlapci v obrovské konkurenci nasbírali více bodů než v kole prvním (boduje vždy prvních deset v každé disciplíně), a to i přesto, že děvčata nebyla kompletní .

Vítězství pro tým vybojovali Adéla Tkáčová mezi děvčaty v běhu na 60 m překážek, který vyhrála časem 10,56 s, a Hynek Bartoň, jenž zvítězil v hodu kriketovým míčkem ve skvělém osobním rekordu 65,70 m (4. místo v celorepublikovém žebříčku). Adéla Tkáčová přidala 5. místo v dálce (451 cm) a 8. místo ve výšce (130 cm), Hynek Bartoň pak 7. místo v oštěpu (26,62 m).

Výrazně bylo vidět také Hanu Soukalovou, která vybojovala 4. místo v  běhu na 300 m v osobním rekordu 46,75 s, 6. místo v dálce (451 cm) a 6. místo v kouli (8,01 m). Skvěle se ale prezentovala prakticky všechna děvčata. Alexandra Petričová vybojovala 3. místo v hodu oštěpem (24,95 m) a 8. místo v hodu kriketovým míčkem (39,33 m), Pavla Sopuchová 4. místo ve vrhu koulí (8,74 m) a 7. místo v hodu oštěpem, Lucie Bačová 4. místo v hodu kriketovým míčkem (41,23 m) a 8. místo v běhu na 300 m (49,23 s), Nikola Jeníšová 4. místo v hodu oštěpem (24,12 m). Velmi příjemně překvapily Natálie Bajerová, jež vybojovala 2. místo v běhu na 1 500 m ve velkém osobním rekordu 5:39,44 min., Michaela Sochová, která předvedla velkém zlepšení v běhu na 60 m překážek (6. místo, 10,86 s) a ve skoku dalekém (8. místo, 432 cm) a také Dorota Sochová výborným výkonem 449 cm v dálce (7. místo). Čtvrté místo ještě na závěr přidala štafeta na 4 x 60 m ve složení Pavla Sopuchová, Nikola Jeníšová, Tereza Dubová a Dorota Sochová.

Mezi kluky se dokázal prosadit Radim Šudák, jenž bral 4. místo ve výšce (135 cm), 5. místo v běhu na 150 m a 8. místo ve skoku dalekém (441 cm). Vojtěch Frýdl doběhl šestý v závodě na 150 m (21,61 s), Jan Jašek pak osmý v závodě na 1 500 m (5:41,79 min.), Tobiáš Bartoň byl na stejné distanci desátý (5:51,76 min.) a Max Bartoň v běhu na 300 m rovněž desátý (49,81 s). Těsně za první desítkou zůstali Robert Socha v krikeťáku (11. místo, 46,28 m) a Max Bartoň v oštěpu (11. místo, 23,33 m).

Umístění družstev ve 2. kole ani počty bodů zatím nejsou k dispozici.

Výsledky 2. kola oblastního přeboru družstev mladšího žactva 2017 (Třinec)