Vašku Bitalovi to běhá i letos

Náš Vašek Bitala si dlouhé roky drží vynikající formu a nejinak je tomu i letos. Účastní se především závodů mimo okolí Kopřivnice, tudíž jeho výkony mohou snadno ujít naší pozornosti. Určitě však neušly pozornosti soupeřů, protože tam, kde se Vašek objevil, vždy zvítězil.

Běžeckou formu ze Silvestrovského běhu Hrabovou, kde vyhrál, si Vašek přenesl i do nového roku. Letos ale poprvé závodí v kategorii B – mužů čtyřicátníků. Tradičně běžecké jaro zahajuje v Prusinovicích Rohálovská desítka, jejíž XXIV. ročník se konal pod taktovkou Ondry Němce v sobotu 25. února. Počasí sice vcelku vyšlo, ale celkem 537 závodníků, kteří proběhli cílem, se museli po obrátce prát se silným protivětrem, který výrazně ovlivnil dosažené časy. Vaškovi ovšem tyto podmínky nevadí, doběhl celkově sedmý v čase 34:01 min., v kategorii mužů 40-49 let však stál na stupínku nejvyšším.

Dalším závodem, kde atlet AK EZ Kopřivnice triumfoval, byl krosový závod s náročným terénem Lesní běh Opatovicemi. Jeho XXXIX. ročník se konal v sobotu 18. března, a protože v noci a k ránu pršelo a trať byla místy rozbahněná, rozhodli se ji pořadatelé trochu pozměnit. Jak sám Vašek prohlásil, takový terén mu sedí, a tak se s 11,6 km popral nejlépe ze všech a časem 44:03 min. zvítězil celkově i v kategorii, téměř minutu před druhým Ondřejem Horákem z Moravského Berouna.

V sobotu 8. dubna byl k vidění na již XLVI. ročníku Hranické dvacítky pikantní kopřivnický souboj mezi Vaškem a Kubou Ambrosem. Ráno bylo sice nepříjemné, zima a přeháňky, postupně se však začalo oteplovat, sem tam vysvitlo i sluníčko, a podmínky tak nebyly úplně špatné. Trať tohoto závodu vede především po lesních cestách, menší polovinu trati tak tvoří asfalt. Zprvu oba borci AK EZ běželi spolu, ale ještě před obrátkou se Vašek trhnul a zhruba stejný odstup od Kuby si udržel až do cíle, kam dorazil v čase 1:09:31 hod., čas Kuby byl 1:10:25 hod. Třetímu Pavlu Dvořákovi z Biatlonu Prostějov nadělil Vašek téměř pět minut.

Doufám, že jsem na žádný závod, kterého by se Vašek účastnil, nezapomněla (víc jsem jich na netu nevyštrachala) 🙂 Gratulujeme Ti ke všem úspěchům, děkujeme, že náš klub tak skvěle reprezentuješ a přejeme pevné zdraví a další úspěchy!