Vánoční hala přinesla pěkné výkony i medaile

V předvánočním čase si žactvo tradičně dalo dostaveníčko na závodech s příznačným názvem Vánoční hala. Mladší žactvo se utkalo v pátek 14. 12. 2018, starší žactvo závodilo v sobotu 15. 12. 2018. Mladší žactvo se tradičně sešlo v obrovském počtu s tím, že tentokrát v ostravské hale startovali závodníci nejen z celé Moravy, ale i z českých oddílů. Celkem se v pátek na start v běžeckých a technických disciplínách postavilo 465 závodníků, z toho 271 dívek a 194 chlapců, v sobotu pak celkem 301 závodníků. Kopřivnický klub v pátek  reprezentovalo 21 dětí, v sobotu 8 závodnic.

Mezi mladším žactvem se nejvíce dařilo Adéle Tkáčové, která vyhrála skok daleký výkonem 497 cm a třetí místo obsadila v běhu na 60 m překážek, kde si v rozběhu vylepšila osobák na krásných 9,98 s. Ve finále už pak byla o něco málo pomalejší (10,10 s), což stačilo na již zmiňovaný bronz. Stříbrnou medaili si domů odvezl Honza Jašek, a to za druhé místo a hezký osobní  a zároveň klubový rekord 5:08,76 min. v běhu na 1 500 m. Bronzovou medaili vybojovala Ema Feilhauerová v běhu na 300 m pěkným výkonem 44,61 s, těsně pod stupni vítězů, tedy čtvrtá, pak skončila ve skoku vysokém stabilizovaným výkonem 150 cm, přičemž stejná výška s lepším zápisem stačila na bronz. Šestým místem a velkým osobákem 10,56 m ve vrhu koulí potěšil Šimon Bartoň, který má našlápnuto k medailím v příštím roce, v němž zůstává v kategorii mladšího žactva.

Mezi starším žactvem jednoznačně vyčníval výkon Hany Soukalové v běhu na 60 m překážek, která v rozběhu zapsala osobní rekord 9,80 s a ve finále, kde si doběhla pro 7. místo čas stlačila na výborných 9,54 s (klubový rekord). Pomyslnou bramborovou medaili si domů odvezla Nela Drozdová ze skoku vysokého za výkon 151 cm, jednoznačně ale má na to, aby skákala mnohem výše. Pěkný osobní a zároveň klubový rekord 8,26 s si připsala Sabina Jeličová v běhu na 60 m, kde byla první nepostupující mezi finálovou osmičku. Se ctí rozhodně zvládla svou premiéru v tyči, kde zaznamenala výkon 220 cm a brala za něj sedmé místo. Klubový rekord vytvořila štafeta dívek na 4 x 200 m časem 1:53,76 min., která běžela ve složení Jeličová, Soukalová, Sochová, Drozdová.