Úspěšný konec školního roku

Uplynulé dny byly doslova nabité závody! V pondělí 28. 6. 2021 hostil kopřivnický stadion Krajský přebor mladších žákyň v pětiboji. V závodě startovalo 104 děvčat z devíti klubů moravskoslezského kraje. A byla to pořádná bitva o individuální i týmové medaile. Kopřivnickému družstvu děvčat se podařilo vybojovat skvělé třetí místo a mohlo se tak radovat z bronzových medailí. Zvítězila Poruba před Opavou A. Mezi jednotlivci vynikla z domácího týmu Anna Marie Chalupová, která vybojovala druhé místo skvělým výkonem 2826 bodů. Ten by jí měl s největší pravděpodobností stačit k vybojování účasti na Mistrovství ČR ve vícebojích mladšího a staršího žactva. Kluci závodili v Opavě, vzhledem k početně slabému týmu ale na týmovou medaili nemohli pomýšlet. Děkujeme mladším žákyním i žákům za výbornou reprezentaci klubu!

V úterý 29. 6. 2021 závodilo starší žactvo ve 2. kole KP družstev MSK. Cílem děvčat bylo udržet stávající pátou pozici, což se podařilo :-). Kluci skončili sedmí.

Důležitější pro starší žactvo bylo Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců, které se konalo o dva dny později, tedy 1. července. Pro většinu závodníků to byl vrchol první poloviny sezony, na kterém se snažili podat co nejlepší výkony. Některým se opravdu podařilo prodat maximum a dosáhnout nejen skvělých výkonů, ale dokonce medailových pozic. Z vítězství a krásného osobního rekordu 537 cm se v dálce žákyň radovala Michaela Bělunková, Šimon Bartoň zvítězil v kouli žáků a ze zlata se těšila i štafeta žákyň na 4 x 60 m, která běžela ve složení Pešlová, Juráková, Huňková, Bělunková. Stříbro vybojovali Veronika Vlčková v hodu oštěpem v parádním osobáku 37,46 cm, Lucie Šenkeříková v běhu na 1500 m a Daniel Hanzelka ve skoku dalekém. Bronz pak získal Šimon Bartoň disku a v běhu na 100 m překážek ve výborném osobáku 14,46 s, a také štafeta chlapců na 4 x 60 m, která ve složení Hanzelka, Lojek, Kotek a Bartoň vytvořila časem 28,59 s nový klubový rekord. Kopřivnici reprezentovalo celkem 22 závodníků. Většina z nich z Ostravy odjížděla s osobními rekordy a tedy spokojená, což nás těší nejvíce. Veliká gratulace k osobním rekordům a medailím. Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!!

Výsledky KP MSK v pětiboji mladších žákyň 2021

Výsledky KP MSK v pětiboji mladších žáků 2021

Výsledky 2. kola KP družstev MSK staršího žactva 2021

Výsledky Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců 2021 

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice