Úspěšný halový gigant

I přes covidová opatření se o prvním březnovém víkendu konalo halové Mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice, které dostalo výjimku z konání hromadných akcí. Kopřivnickou atletiku zde reprezentovali tři atleti – junior Jakub Šenk a dorostenky Adéla Tkáčová a Ema Feilhauerová. A byli úspěšní. Všichni tři se totiž probojovali do finálových bojů.

Adéla Tkáčová si v rozběhu na 60 m vytvořila časem 7,74 s nový halový osobní rekord a s přehledem postoupila do finále. Tam už se jí bohužel krásně trefený start z rozběhu nepodařilo zopakovat, nicméně 4. místo v čase 7,85 s rozhodně není zklamáním. V běhu na 200 m pak nepatřila úplně k adeptkám postupu do finále, přesto do něj osobním rekordem 25,68 s proklouzla z posledního pátého místa. Pátá pak podle očekávání doběhla i za dvě hodiny ve finále, a to v čase 25,86 s. Ještě v sobotu Adéla startovala i ve skoku dalekém, kde zůstala výkonem 513 cm za branami finále.

Ema Feilhauerová si v rozběhu na 800 m vcelku zkušeně pohlídala přímý postup do finále ze třetího místa v novém halovém osobním rekordu 2:23,41 min. Ve finále pak podle očekávání na nejlepší nestačila a časem 2:24,99 min. si doběhla pro i tak cenné 7. místo.

Jakub Šenk, který je svěřencem vítkovického trenéra Milana Nožičky, si v rozběhu na juniorů na 60 m významně vylepšil osobní rekord na 7,31 s, čímž si zajistil postup do finále. Do něj už ale bohužel kvůli zranění nenastoupil.

Všem velká gratulace k výkonům i umístěním!!!!