Tečka za halovou sezonou v podání žactva a přípravky

Halovou sezonu zakončilo naše atletické mládí na Mistrovství ČR žactva, které hostila první březnový víkend Praha, a definitivní tečku pak udělalo závodem Kids Athletics Poruba, kde o týden později závodilo mladší žactvo a starší přípravka.

Na pražské Mistrovství ČR žactva si jela čtveřice našich žákyň především pro zkušenosti. Nejlepšího výsledku dosáhla Elena Nováková, která vybojovala v osobním rekordu 42,77 s pěkné 12. místo v běhu na 300 m žákyň. Barča Máchová /60 m 8,07 s/a Agáta Holubová /300 m 43,50 s/ prakticky zopakovaly své letošní nejlepší halové výkony což stačilo na umístění ve druhé polovině startovního pole, už ale vybojování samotného startu na šampionátu bylo pro všechna děvčata úspěchem. Co nás mrzelo, byla kolize štafety na 4 x 200 m, která běžela ve složení Barbora Máchová-Agáta Holubová-Lucie Křížková-Elena Nováková. Nebýt nezaviněného pádu, určitě by si doběhla pro nejlepší letošní čas a umístění v první desítce. Nicméně pevně věříme, že si to děvčata vynahradí na venkovním šampionátu, který bude v září hostit Třinec.

Jsme moc rádi, že si v ostravské hale mohla zazávodit i přípravka, pro kterou byly závody obrovskou zkušeností. Stejně jako pro mladší žactvo, které v halové sezoně závodilo jen dvakrát. Podařilo se nám dosáhnout několika pěkných umístění: 2. Míša Buzková 60 m př. ml. žákyně, 4. Matyáš Poledník 60 m ml. žáci, 5. Nina Zahradníková dálka přípravka dívky, 6. Daniel Goršanov 60 m mladší žáci, 8. Andrea Pěluchová 60 m přípravka dívky, 2. štafeta 4 x 200 m mladší žáci /Goršanov, Poledník, Kuchař, Růža/, 2. štafeta 4 x 200 m přípravka dívky /Kelnarová, Pěluchová, Zahradníková, Hanzelková/.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchů v rozjíždějící se jarní sezoně!

Výsledky MČR žactva /2. – 3. 3. 2024, Praha/

Výsledky Kids Athletics Poruba /9. 3. 2024, Ostrava/

Označeno v Atletika pro děti, Děti, Mládež

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Dopiště správnou hodnotu *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Facebook
AK EZ Kopřivnice