Starší žactvo vstoupilo do soutěží družstev

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 vstoupilo starší žactvo do krajského přeboru družstev, a to na opavském stadionu. Děvčata obsadila mezi jedenácti zúčastněnými týmy pěknou pátou příčku, chlapci mezi desítkou účastníků osmé místo. Mezi velkokluby nemáme šanci se prosadit na přední příčky, i proto soutěž družstev slouží především k tomu, aby si závodníci vyzkoušeli různé disciplíny, a to jak ty, v nichž se jim daří, tak ty v nichž nemají šanci vyhoupnout se na bodovaná místa, tedy do první desítky.

Nejvýrazněji se prosadil Martin Skoták, který zvítězil v hodu oštěpem výkonem 43,58 m, šesté místo obsadil v dálce výkonem 523 cm a deváté místo v běhu na 60 m výkonem 7,82 s. Mezi děvčaty uspěla Bára Müllerová ve skoku vysokém, kde na první pokus zdolala 147 cm a vybojovala tak druhou příčku. Alžběta Rečková stejným výkonem obsadila dělené třetí místo. Šesté místo v běhu na 200 m překážek vybojovala výkonem 33,32 s Nela Drozdová, sedmou příčku obsadila ve vrhu koulí výkonem 8,98 m Hana Soukalová a desáté místo pak v běhu na 150 m výkonem 20,51 Sabina Jeličová.

Celkem se 1. kola krajského přeboru staršího žactva zúčastnilo 169 žákyň a 121 žáků ze 14 klubů Moravskoslezského kraje. Blahopřejeme k výkonům a děkujeme za reprezentaci klubu!

Výsledky 1. kola krajského přeboru staršího žactva 2018

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice