Štafetový běh Bernaton nám vynesl „podpódiová“ umístění

Když mě kamarád z vysokoškolských studií napsal, že shání třetího do týmu na štafetový běh, neboť jejich kamarád nakonec nemůže, po chvilce váhání jsme nakonec s účastí souhlasila, ačkoliv jsem teď (vzhledem k mé „neformě“) nechtěla moc závodit. Říkala jsem si, že pětikilometrová trať mě nezabije.

V sobotu 18. června se naše družstvo Panda/AK E. Zátopka Kopřivnice ve složení Tomáš Valentík, Tereza Oborná a Kristina Čablová vydalo do Bernartic nad Odrou, kde se konal druhý ročník štafetového běhu na 3 x 5 km Bernaton 2016. Na prezentaci nás přivítali moc milí lidé, byla nám přidělena startovní čísla a taštička s praktickým ručníčkem. Ještě před rozcvičením jsme si rozdělili úseky – Terka první, já druhá a finišmanem byl Tom.

Na start se postavilo 16 běžců k prvnímu úseku závodu a po startovním výstřelu se již začínali chystat „druhoúsekáři“, mezi kterými jsem byla i já. Protažení, abeceda, rovinky a už se šlo připravit na předávku. Po 22 minutách přiběhla Terka a teď čekala 5km trať mě. První cca 1 km byl mírně zvlněný, ale do obrátky se silnice narovnala a vedla mírně do kopce v aleji stromů skýtajících příjemný stín. Po otočce jsem toho měla už plné kecky, ale hnala mě dopředu myšlenka, že to přeci ostatním nezkazím. Ze sedmého místa se mi podařilo časem 20:43 min. štafetu propracovat na pátou příčku, jen pár sekund za čtvrtým týmem. Na Tomovi tak bylo pokusit se urvat stupně vítězů. Po urputném boji se mu to jen o čtyři sekundy nepodařilo, ačkoliv stáhl na třetí družstvo možná minutu! Náš celkový čas činil 1:02:00 hod.

Samozřejmě nás ty čtyři sekundy hrozně mrzely, ale aspoň máme do příštího roku motivaci 🙂 Aby toho nebylo málo, tak Tom se na bednu neprosadil ani mezi muži, protože byl opět čtvrtý. Já v ženách suverénně zvítězila a na stříbrný stupínek se vedle mě postavila Terka, takže jsme si nakonec chuť trochu spravily.

Z našeho klubu běžel ještě Radek Raška v Harroc teamu a jako finišující člen dotáhl štafetu do cíle časem 19:32 min. hned za námi na pátém místě (celkový čas štafety 1:02:18 hod.).

Na závěr však musím velmi pochválit organizátory tohoto závodu. Měli vše perfektně přichystáno, na trati stály kontroly pro případ, že by se někomu něco stalo či nevěděl, kudy běžet, výsledky závodníků byly průběžně dopisovány na tabuli, po skončení závodu byly celkové výsledky k dispozici tak do 15 minut a žádné prodlevy s vyhlašováním. Prostě paráda. Vím, že ukočírovat závod se 44 běžci je něco jiného než s 500, ale myslím, že i toto číslo by zvládli 🙂